INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Alexy Faure wordt prof bij Intermarché-Circus-Wanty

De kersverse Franse kampioen bij de beloften Alexy Faure-Prost blijft tot minstens eind 2026 trouw aan de structuur van Intermarché-Circus-Wanty. De talentvolle 19-jarige klimmer blijft in 2024 nog één jaar in de beloftencategorie in de kleuren van Circus-ReUz-Technord vooraleer de overstap naar de World Tour te maken.

Daarmee wordt hij het derde talent dat van het Development team onder leiding van Kévin Van Melsen naar Intermarché-Circus-Wanty doorstroomt, na Francesco Busatto en Roel van Sintmaartensdijk. In het eerste bestaansjaar van Circus-ReUz-Technord is het al de vierde renner die een eerste profcontract tekent, na ook Jasper Dejaegher (Team Flanders-Baloise).

Faure wist vanaf zijn eerste wedstrijden in de beloftencategorie te schitteren op zijn geliefkoosd terrein in de Ardennen, door solo te winnen in de Get Up Cup en de GP Raygeo in Villers-le-Temple en door in steun van Francesco Busatto het koersverloop van wedstrijden als Luik-Bastenaken-Luik U23, het Circuit des Ardennes of La Flèche Ardennaise te beïnvloeden.

Hij maakte een eerste kennismaking met het hooggebergte in de Mercan’Tour Classic (22e), zijn eerste wedstrijd met de profs, vooraleer zich tot beste jongere te kronen in de prestigieuze Giro Next Gen (5e).

Recent eindigde hij tweede in de loodzware Giro della Valle d’Aosta door telkens bij de zes besten te eindigen bij de vier aankomsten bergop. Deze zaterdag 5 augustus behaalde hij de Franse titel bij de beloften, drie dagen nadat hij de Tour de l’Ain met Intermarché-Circus-Wanty op de twintigste plaats in het eindklassement beëindigde.

“Sinds mijn overstap naar de beloften met Circus-ReUz-Technord heb ik een ongelofelijke progressie gemaakt. Elke wedstrijd voel ik vorderingen. Onder begeleiding van mijn trainer Christophe Prémont heb ik aan vermogen gewonnen. We hebben de trainingen meer op de langere inspanningen gefocust en die heroriëntatie heeft geloond in de Giro Next Gen en Valle d’Aosta. Dankzij de sportdirectie heb ik ook veel geleerd op het tactisch niveau.” “Sinds mijn komst in het team voelde ik enorm veel vertrouwen van de omkadering en de renners, zowel van het Development team als het World Team. Wederzijds respect, teamspirit en het feit dat iedereen kansen krijgt, is wat deze omgeving zo bijzonder maakt. Daar is het aantal verschillende winnaars bij zowel Intermarché-Circus-Wanty als Circus-ReUz-Technord dit seizoen het bewijs van. In moeilijke periodes is de onvoorwaardelijke steun van allen wat het verschil maakt.” “Ondanks mijn jonge leeftijd heeft het team een plan voor mijn integratie in het World Team in werking gebracht, en dat nog ver voor mijn meest opvallende resultaten. De bedoeling is om steeds meer wedstrijden met Intermarché-Circus-Wanty aan mijn programma toe te voegen tot ik in 2025 definitief de stap naar de World Tour zet. Francesco Busatto en Roel van Sintmaartensdijk hebben veel voordeel gehaald uit dit gecombineerd programma van wedstrijden en performance activiteiten. Wat mezelf betreft, denk ik al aan de progressie die ik nog kan maken in de tijdritten bijvoorbeeld, dankzij de aero testen. Ik kan niet wachten om herenigd te worden met Francesco om samen onze tricolore kampioenentruien te laten schitteren!”

Florent Debruyne

“Ik ben enorm fier op de wedstrijd die Alexy Faure en Axel Huens op het Frans kampioenschap gereden hebben. Ze hebben eens te meer de sterkte van ons team getoond, alle renners krijgen kansen en gaan voor elkaar door het vuur. Alexy heeft zijn winnaarsmentaliteit laten zien, zoals hij sinds het begin van het seizoen doet, terwijl Axel zich zoals gewoonlijk voor zijn ploeggenoten weggecijferd heeft en met zijn prestatie vandaag opnieuw bevestigd heeft dat hij een kans bij de profs verdient. Het is ongelofelijk dat Circus-ReUz-Technord vanaf haar eerste bestaansjaar zowel de prestigieuze Italiaanse als Franse titel in haar rangen heeft.” “De titel van Alexy is een compliment voor alle verschillende aspecten van de werking van ons team. Ten eerste is het een compliment voor onze scouting, want we waren één van de enige teams die in hem geloofden. Dat hij een grote motor had, was al meteen duidelijk vanaf onze eerste collectieve stage in december. Sindsdien heeft hij op alle vlakken een enorme progressie gemaakt door naar ons advies te luisteren. We hebben al onze ervaring gebruikt om hem op technisch, tactisch en psychologisch vlak te laten groeien.” “Na een uitstekende seizoensstart heeft hij er me met zijn indrukwekkende aanval op de Col de la Redoute in Luik-Bastenaken-Luik voor beloften van overtuigd dat hij het toekomstig klimtalent van onze World Tour ploeg was. Daarna verzamelde hij het ene topresultaat na het andere, tot vandaag met zijn nieuwe overwinning te bevestigen dat hij één van de beste Franse renners van zijn generatie is.” “Ik ben ervan overtuigd dat hij nog op verschillende vlakken aan maturiteit kan winnen, bijvoorbeeld door op het tactisch vlak te leren, en daarom was het voor ons essentieel dat hij nog een seizoen de kleuren van Circus-ReUz-Technord zou verdedigen vooraleer definitief de overstap naar de profs zou maken.”

“Alexy Faure heeft van in het begin van het seizoen laten zien dat hij formidabele fysieke kwaliteiten heeft. Zijn snelle progressie heeft ons overtuigd om hem ondanks zijn jonge leeftijd enkele keren van het werk tussen de profs te laten proeven, zoals in de Mercan’Tour of in de Tour de l’Ain. Bij de beloften heeft hij zich als eerstejaars na zijn uitmuntende prestaties in de Giro Next Gen en de Giro della Valle d'Aosta ook met de Franse titel kunnen onderscheiden. Het parcours van Alexy getuigt van de kansen en de begeleiding die de grootste talenten binnen onze structuur krijgen. Het is dan ook een beloning voor ons werk en voor de talentontwikkeling van Intermarché-Circus-Wanty wanneer een sterk gegeerd talent als Alexy Faure voor ons project kiest.” “We hebben een duidelijk plan om hem voor te bereiden op een mooie profcarrière, op de fundamenten die we afgelopen winter gelegd hebben. Hij zal nog een tweede seizoen van ons Development Team deel uitmaken om zich op de meest efficiënte manier te blijven ontwikkelen. In navolging op het succesvolle traject van Francesco Busatto en Roel van Sintmaartensdijk zal hij volgend seizoen de programma’s van Circus-ReUz-Technord en Intermarché-Circus-Wanty combineren. Deze ideale tussenstap naar de World Tour biedt hem de mogelijkheid om op een serene manier te blijven werken, om te blijven strijden voor de overwinningen bij de beloften en tegelijkertijd ervaring op te doen bij de profs.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner