INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Giro d'Italia

Arne Marit sluit de Giro af met een elfde top 10

Deze zondag 28 mei heeft Intermarché-Circus-Wanty haar derde Ronde van Italië met een negende plaats voor haar Belgische sprinter Arne Marit in een massasprint in de straten van Rome afgesloten.

Dankzij het bereiken van de hoofdstad sloot Arne Marit zijn eerste Grote Ronde in zijn carrière af met het team van Jean-François Bourlart, net als zijn landgenoten Laurens Huys en Laurenz Rex. Voor de vijfde keer in vijf deelnames bereikte Lorenzo Rota de eindstreep van zijn nationale ronde.

In totaal verzamelde Intermarché-Circus-Wanty elf top tien plaatsen in deze 106e editie, met zeven verschillende renners. Onder hen bereikte Simone Petilli een derde plaats in de rit naar de top van Gran Sasso d’Italia.

De 24-jarige klimmer Laurens Huys beëindigt zijn eerste wedstrijd van drie weken op de 27e plaats in het eindklassement. Huys, die twee keer aanwezig was in een ontsnapping die tot het einde droeg, behaalde een achtste plaats in Bergamo.

De krachtige Laurenz Rex, één van de revelaties van de Giro, toonde zich ook twee keer gedurende 200 kilometer in de aanval. Eerst in de rit naar Tortona, waarin hij op 5 kilometer van de finish door de sprintersploegen bij de lurven gevat werd, en daarna in Cassano Magnano, waar hij als vierde eindigde.

Naast zijn negende plaats in Rome, eindigde Arne Marit op dag twee richting San Salvo als vierde in zijn eerste sprint in een Grote Ronde en ook als tiende in Tortona.

Het andere snelle wapen van het team, Niccolò Bonifazio, eindigde vier keer in de top tien. Eerst als achtste achter Marit in San Salvo, tiende in een delicate aankomst in Salerno en vierde in Caorle.

“Dankzij de hulp van mijn lead out Laurenz Rex zat ik in de afdaling richting de finish uitstekend gepositioneerd. Daarna heeft een golf van links ervoor gezorgd dat ik in het midden van het pak ingesloten raakte. Op die manier verloor ik het wiel van Mark Cavendish. Zoals in elke sprint in mijn eerste Grote Ronde was het erg hectisch, renners kwamen van alle kanten. Een concurrent maakte een bruuske beweging en ik kon nog net uitwijken om niet ten val te komen. Desondanks ben ik erin geslaagd om vandaag mijn derde top tien in mijn eerste Grote Ronde te behalen. Dat is iets waar ik fier op mag zijn.”

“Zonder mijn dubbele valpartij in de finale van de vijfde rit had ik nog een extra sprintkans gehad. Mijn kettingprobleem in de sprint van de zeventiende etappe was een enorme teleurstelling, omdat ik in die rit echt voelde dat de overwinning binnen handbereik was. Ik heb enorm veel ervaring opgedaan de voorbije drie weken. Ik heb bijvoorbeeld geleerd dat alle sprinten in een Grote Ronde enorm hectisch zijn, omdat niet enkel de sprintploegen, maar ook de teams met klassementsrenners in de slotkilometers hun plek opeisen.” “Daarnaast ben ik fier dat ik alle bergritten overwonnen heb. Ik heb mijn limieten bergop leren kennen. Tijdens de ingekorte rit naar Crans-Montana had ik het zo moeilijk dat ik dacht dat deze etappe het einde van mijn Giro betekende. Maar ik heb me erdoor gesleurd en daags nadien van een rustigere dag in het peloton geprofiteerd om ervan te herstellen. Ik ben blij dat ik Rome bereikt heb met de ervaring om 21 dagen te koersen in één van de moeilijkste en prestigieuze wedstrijden ter wereld.”

“Ik heb alle emoties ervaren. De euforie na mijn vierde plaats in de tweede rit, valpartijen, ziekte, teleurstelling, … Van de eerste tot de laatste dag hebben we gevochten om op etappezeges te jagen. We hebben enorm veel plezier gehad met het team. Het is een mooie verwezenlijking dat de drie Grote Ronde debutanten in ons team de eindstreep gehaald hebben.” “Ik kijk ernaar uit om morgen van wat rust te genieten. De komende weken zal ik rust en sprinttraining afwisselen om mijn mijn conditie te onderhouden, want Gerben Thijssen en ik hebben de ambitie om tot aan het nationaal kampioenschap de kleuren van ons team in verschillende sprintwedstrijden te laten schitteren.”

RESULTS

0
1.Mark CavendishAstana2:48:26
2.Alex KirschTrek-Segafredo+0:00
3.Filippo FiorelliGreen Project-Bardiani+0:00
9.ARNE MARITIntermarché-Circus-Wanty+0:00ARNE MARIT

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner