INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Paris-Roubaix U23

12de plaats voor Roel in Parijs-Roubaix U23

De jonge garde van Kévin Van Melsen, die enkele dagen geleden haar vierde UCI zege en een selectie voor de U23 Giro in juni behaalde, komt deze zondag 7 mei met dertien renners aan de start van twee van de meeste prestigieuze wedstrijden op haar kalender: Parijs-Roubaix U23 en La Flèche Ardennaise.

De beloftenversie van de Hel van het Noorden wordt voor het eerst sinds 2019 opnieuw georganiseerd, op een parcours van 164 kilometer over nagenoeg dezelfde mythische wegen als de profs. Tussen de start in La Cateau Cambrésis en de velodroom van Roubaix moeten 22 kasseistroken overwonnen worden, met onder andere de legendarische strook in Mons-en-Pévèle in de laatste 50 kilometer en Carrefour de l’Arbre in de laatste 20 kilometer.

De Nederlandse winnaar van de slotrit van de Tour de Bretagne van vorige maandag, Roel van Sintmaartensdijk, krijgt de steun van thuisrijder Axel Huens, de Belgen Tim Rex, Dylan Vandenstorme en Jelle Vermoote en de jonge Italiaan Alessio Delle Vedove.

Onder de sportieve directie van Dimitri Claeys verkende het zestal van Circus-ReUz-Technord deze donderdag de laatste 100 kilometer van het parcours, anderhalve maand nadat Huens en van Sintmaartensdijk met Intermarché-Circus-Wanty ter gelegenheid van de GP de Denain met de kasseien in het noorden van Frankrijk kennismaakten.

« Het was geweldig om vorige maandag voor zoveel publiek de handen in de lucht te kunnen gooien in de Tour de Bretagne. Ik heb enorm kunnen nagenieten van mijn eerste UCI zege, maar tegelijkertijd ook snel mijn focus op Parijs-Roubaix gericht. We zijn al een tijdje bezig met de voorbereiding op deze wedstrijd, bijvoorbeeld met de GP de Denain in dewelke ik voor het eerst met de kasseien in het noorden van Frankrijk kennismaakte. Axel Huens en ik konden tot diep in de finale mee en nuttig werk leveren voor onze ploeggenoten van Intermarché-Circus-Wanty. Deze ervaring in een wedstrijd van zo’n hoog niveau heeft ons vertrouwen gegeven voor deze zondag. »

« Uit de GP de Denain heb ik eveneens onthouden dat ik daar geen materiaalpech gehad heb. Ons team rijdt deze zondag met exact dezelfde setup als de profs van het World Team in hun Parijs-Roubaix. Onze Cube Litening C:68X Aero fietsen zijn bijvoorbeeld uitgerust met de Continental GP5000 AS 32mm tubeless banden. Mikey van Kruiningen, hoofdmekanieker van het World Team, heeft onze ideale bandendruk berekend op basis van ons gewicht en zijn ervaringen met de profs berekend. In de verkenning hebben we niks aan het toeval overgelaten. Zo stapten we halverwege zelfs over naar de reservefiets om ook die te testen. Ookal zijn een aantal stroken echt brutaal, we hebben heel veel vertrouwen in ons materiaal, wat een belangrijk voordeel is voor ons. »

« Onze training van deze donderdag was uiteraard ook belangrijk om de stroken en vooral de aanloop er naartoe te verkennen. De positionering voor de stroken zal minstens even belangrijk zijn als het koersen over de kasseien. Vanaf de aanloop naar de eerste strook na 32 kilometer verwacht ik chaos. Daarna volgt een tussenstuk waarin eventueel nog iets rechtgezet kan worden voor de start van de belangrijke laatste 100 kilometer, waarin de stroken elkaar pijlsnel opvolgen. De vele bochten tussen een aantal slechte stroken zijn een uitdaging. Bovendien was er tijdens de verkenning veel wind. Het was geweldig om voor het eerst over de mythische stroken als Carrefour de l’Arbre te rijden en de velodroom van Roubaix op te draaien, net als de tenoren die bij de elite voor de winst sprinten. »

« Axel, Dylan Vandenstorme, Jelle Vermoote en ik hebben de zevendaagse Tour de Bretagne in de benen. We hebben er ons als team kunnen onderscheiden met vier renners in de top vijftien van het eindklassement en een ritzege. Onze twee eerstejaars Alessio en Tim zijn met erg grote motivatie bij ons aangesloten voor onze verkenning. Het liep perfect, net als de andere trainingen die onze trainer Christophe Prémont ons deze week voorgeschoteld heeft. Op het tactische vlak zullen we kunnen rekenen op de ervaring van sportdirecteur Dimitri Claeys, die mijn ontwikkeling al meer dan een jaar opvolgt. Alle elementen zijn in onze voorbereiding aanwezig om zondag met Circus-ReUz-Technord voor de overwinning te strijden. Bovendien heb ik nog een klein mentaal voordeel als winnaar van twee edities van de Omloop van de Braakman, de bekendste kasseiklassieker in Nederland. Ik hoop dat de supporters van Circus-ReUz-Technord in grote getalen aanwezig zullen zijn om ons aan te moedigen, want dat geeft ons een serieuze duw in de rug! »

Selectie:
Alessio Delle Vedove
Axel Huens
Tim Rex
Dylan Vandenstorme
Roel van Sintmaartensdijk
Jelle Vermoote 

Sportieve Directie:
Dimitri Claeys

ONZE FIETS VOOR ROUBAIX

Frame:  CUBE Litening Aero C68:X®
Stuur: CUBE Integrated ICR Cockpit System
Groupset: Shimano Ultegra Di2 met CeramicSpeed OSPW
Crankset: Rotor ALDHU met INspider powermeter & CeramicSpeed rollementen
Pedalen: Look Kéo Blade Carbon Ceramic
Wielen: NEWMEN Advanced SL R.42
Banden: Continental GP5000 AS 32mm
Zadel: Prologo
Drinkbushouders: Elite

RESULTS

0
1.Tijl De DeckerLotto Dstny Devo3:43:00
2.Gil GeldersSoudal-Quick Step Devo+0:06
3.Robin OrinsLotto Dstny Devo+0:06
12.ROEL VAN SINTMAARTENSDIJKIntermarché-Circus-Wanty+0:06ROEL VAN SINTMAARTENSDIJK15.+0:06

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner