INTERMARCHÉ
WANTY

Zoeken
Sluit dit zoekvak.
Giro Next Gen

Circus-ReUz-Technord uitgenodigd voor de prestigieuze Giro Next Gen

Vanaf het eerste bestaansjaar van de ploeg kreeg Circus-ReUz-Technord het privilege om deel te nemen aan de Giro Next Gen, de beloftenversie van de Giro. Van 11 tot en met 18 juni zullen vijf beloften van Circus-ReUz-Technord in acht etappes in het noorden van de laars voor de roze trui strijden, op onder andere de flanken van de Passo dello Stelvio en Pian del Cansiglio.

Deze zondag gaat de Giro Next Gen van start met een korte tijdrit van 9 kilometer richting het kasteel van Aiglè. De karavaan blijft nog twee dagen in Piemonte, met eerst een geaccidenteerd parcours naar Cherasco en een vlakke rit naar Magenta. Op woensdag staat de koninginnenrit op het menu, met een aankomst op de top van de Passo dello Stelvio op 2758 meter hoogte. Daags nadien volgt een nieuwe uitdagende rit richting Manerba del Garda.

Na een nieuwe kans voor de snelle mannen in Povegliano, Trentino, volgt een zeer uitdagende rit van 176 kilometer met meer dan 4300 te overwinnen hoogtemeters naar de top van Pian del Cansiglio. Op de slotdag wordt de roze trui uitgedeeld na een vrij korte rit van 131 kilometer naar Trieste. 

De Italiaan Francesco Busatto zal voor de derde keer op rij aan de Giro Next Gen deelnemen, nadat hij vorig jaar in twee ritten op het podium eindigde. De winnaar van Luk-Bastenaken-Luik U23 won twee weken geleden een rit in de Orlen Nations Grand Prix en werd recent vierde in de Giro dell’Appennino. Onder de sportieve directie van Kévin Van Melsen zullen zijn ploeggenoten voor het eerst aan een rittenkoers van acht dagen deelnemen: de Fransman Alexy Faure-Prost (19), de Belgen Tim Rex (19) en Jelle Vermoote (21) en de Nederlander Roel van Sintmaartensdijk (22).

“Ik kan niet wachten om te beginnen aan mijn derde Giro Next Gen, die me naar mijn thuisregio zal leiden. Vooral de voorlaatste rit gaat over mijn trainingswegen. Daarnaast heb ik de vierde rit naar de Passo dello Stelvio en die van daags nadien langs het Gardameer verkend. De rit naar de Stelvio is van in het begin uitdagend en beschouw ik als een goede test voor mezelf om te ontdekken hoe ver ik op dergelijke lange klim kan geraken. Na deze vierde rit zal ik een idee hebben of het mogelijk is om een rol in het algemene klassement te spelen. Het scenario in de etappe daags nadien is moeilijk te voorspellen. De smalle en bochtige wegen in de beginfase zijn ideaal voor vluchtersgroepen, de twee lange lopende beklimmingen en tricky finale met finish op een klimmetje zijn dan weer spek naar de bek van punchers als mezelf. Uit die parcourskennis kan ik een voordeel halen. We trekken naar de Giro Next Gen met een team dat in alle etappes competitief kan zijn vanwege onze verschillende karakteristieken: een mix van grote motoren, snelle benen en de klimmerscapaciteiten van Alexy Faure-Prost. Na mijn podiumplaatsen van vorig jaar is het mijn persoonlijke ambitie om ritwinst te veroveren.”

“Vanaf mijn komst in het team droomde ik om aan de Baby Giro deel te nemen, des te meer omdat mijn broer Laurenz toen ontdekte dat hij zijn Grote Ronde debuut in de Giro d’Italia zou maken. Het was vorige maand, tijdens de Ronde van Italië, dat Kévin Van Melsen me opbelde om me te vertellen dat ik voor de Giro Next Gen geselecteerd was. Eerst kon ik het niet goed geloven, omdat ik nog maar net de overstap van mountainbike naar wegwielrennen gemaakt en als eerstejaars belofte nog geen rittenkoersen van dat kaliber gereden heb. Maar uiteindelijk besefte ik dat dit een beloning was voor mijn inzet, zowel op training als voor mijn ploeggenoten in de wedstrijden, en voor de grote progressie die ik sinds deze winter gemaakt heb.”

“Ik heb mijn selectie tot het einde van de Ronde van Italië voor mezelf gehouden, omdat ik het nieuws in het bijzijn van Laurenz aan mijn familie wilde vertellen. Eerst reageerde hij eerder sceptisch, omdat hij me nog wat jong vond om aan dergelijke zware beproeving deel te nemen en wilde beschermen. Maar uiteindelijk was hij ervan overtuigd dat deze prestigieuze wedstrijd uitstekend zou zijn voor mijn ontwikkeling, op voorwaarde dat ik intelligent met mijn inspanningen zou omgaan. Hij Hij weet dat ik door een ervaren team omringd word, met Kévin Van Melsen en Christophe Prémont, en zal zoals gewoonlijk niet aarzelen om me zelf ook ook advies te geven.”

“Van bij de opstart van ons development team vorige winter was het onze ambitie om deel te nemen aan de Giro Next Gen, één van de belangrijkste afspraken van het seizoen voor beloften. Ik ben dan ook fier dat onze renners vanaf hun eerste wedstrijden met hun resultaten en teamwork erin geslaagd zijn om een selectie voor Circus-ReUz-Technord af te dwingen.”

“Ons team koerst collectief op erg hoog niveau, wat het niet evident maakte om een selectie van vijf renners te maken. We hebben voor een evenwichtige selectie gekozen, met de ambitie om ritwinst en een goed eindklassement te behalen. Verschillende ritten zijn op het lijf geschreven van Francesco Busatto, die de voorbije weken twee prestigieuze koersen won in een sprint met een gereduceerde groep. Alexy Faure-Prost heeft met zijn 22e plaats in de Mercan’Tour vorige week, zijn eerste wedstrijd met Intermarché-Circus-Wanty, aangetoond dat hij vertrouwen mag hebben voor de koninginnenrit naar de top van de Stelvio, die doorslaggevend zal zijn voor het eindklassement. Ik geloof ook in de kansen van Roel van Sintmaartensdijk en Jelle Vermoote om een ritzege te behalen, via een lange ontsnapping of dankzij hun snel eindschot.”

“Ten slotte vervolledigt Tim Rex onze groep om zijn ploeggenoten te ondersteunen, zoals hij dat sinds het begin van het seizoen in elke wedstrijd doet. Zijn selectie bevestigt de boodschap die ik sinds de opstart van ons team aan onze renners doorgeef: niet enkel de renners die resultaten behalen zullen beloond worden, ook diegene die zich het meest voor onze collectieve prestaties inzetten. Tim is nog jong en onervaren, maar hij heeft de capaciteiten om dankzij deze Baby Giro een serieuze stap in zijn ontwikkeling te zetten. Hij heeft het vertrouwen van onze kopmannen en de motor om hen uit de wind te zetten.”

“Ons vijftal heeft deze Giro Next Gen met een wedstrijdprogramma op hoog niveau voorbereid. Terwijl Francesco Busatto, Alexy Faure-Prost en Roel van Sintmaartensdijk wedstrijden met het World Team in de benen hebben, bereidde Tim Rex zich via wedstrijden met Circus-ReUz-Technord en specifieke trainingen voor. Jelle Vermoote toonde zich in de kleuren van de Belgische selectie met een top tien plaats in de Orlen Grand Prix, een rittenkoers in de nations cup waarin Busatto een ritzege veroverde. Ons team is voor de volle honderd procent klaar voor onze eerste deelname aan de Giro Next Gen!”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner