INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Het ongelofelijke seizoen 2023 van Circus-ReUz-Technord

Circus-ReUz-Technord, dat in januari 2023 gelanceerd werd, heeft haar eerste ongelofelijke wegseizoen in het peloton afgesloten met meer dan twintig overwinningen behaald door negen verschillende renners, waarvan tien UCI zeges.

Het Continentale opleidingsteam van Intermarché-Circus-Wanty, dat door Kevin Van Melsen geleid wordt, won prestigieuze wedstrijden als Luik-Bastenaken-Luik U23, de openingsrit in de Giro Ciclistico Valle d’Aosta, de witte jongerentrui in de Giro Next Gen of het eindklassement in de U23 Road Series. Daarnaast werden ook drie nationale titels verovert met Francesco Busatto (Italië), Alexy Faure (Frankrijk) en Aklilu Arefayne (Eritrea, tijdrijden).

In totaal kregen vijftien renners van de ploeg dit seizoen de kans om in de trui van het World Team te koersen. Als beloning voor het harde werk van de omkadering van de Waalse structuur tekenden zeven renners van Circus-ReUz-Technord dit jaar hun eerste profcontract om de komende seizoenen een niveau hoger te koersen. Drie van hen zullen Intermarché-Circus-Wanty vertegenwoordigen: Francesco Busatto, Alexy Faure-Prost en Roel van Sintmaartensdijk.

De vier andere toekomstige profs zullen in 2024 op Pro Continentaal niveau koersen. Jasper Dejaegher en Dylan Vandenstorme trekken naar Team Flanders-Baloise), Axel Huens zal deel uitmaken van TDT-Unibet en Jelle Vermootesluit aan bij de Waalse formatie Bingoal-WB.

“In 2023 was Circus-ReUz-Technord uit een brede waaier aan kwaliteiten samengesteld, met een evenwichtige verdeling tussen punchers, klimmers, sprinters of hardrijders. Daardoor kwamen we op alle terreinen aan de start met renners die op een topresultaat kans maakten. We gingen voor elkaar door het vuur om dit te behalen en gunden elkaar het beste. Dat was ongetwijfeld onze sleutel tot succes en wat het voor mij persoonlijk mogelijk gemaakt heeft om een uitzonderlijk laatste jaar bij de beloften heb te verwezenlijken, met zeven overwinningen en de eindzege in de U23 Road Series. Een profcontract tekenen is een droom die me drijft sinds 8-jarige leeftijd, toen ik met wielrennen begonnen ben. Het lijkt nog steeds onwerkelijk dat deze gaat uitkomen. Ik ben Kevin Van Melsen, mijn ploeggenoten en de hele structuur dankbaar voor de hulp bij het waarmaken ervan.”

“Ik herinner me nog goed waar ik één jaar geleden stond op fysiek vlak. Het verschil met nu is enorm, die evolutie is hoofdzakelijk een resultaat van de aanpak van onze trainer Christophe Prémont. Binnen de structuur van Intermarché-Circus-Wanty heb ik ook op andere vlakken progressie gemaakt, bijvoorbeeld op gebied van voeding of materiaal. Deze professionele werkwijze heeft het voor Circus-ReUz-Technord mogelijk gemaakt om vanaf de seizoensstart succesvol te zijn. Ons Development Team heeft snel respect afgedwongen in het beloftenpeloton, wat het in de voorste gelederen koersen in de rest van het seizoen alleen maar bevorderde. Ik was één van de laatstejaars beloften die zich kost wat kost wilde bewijzen om een profcontract te veroveren. Maar deze instelling weerhield ons niet om een hecht team te vormen. We behielden altijd onze focus op onze gemeenschappelijke doelen. Want we kenden de boodschap van Kévin Van Melsen, het was zijn visie om ons elk om beurt kansen te geven. Op die manier ben ik erin geslaagd om het hele seizoen boven mezelf uit te stijgen met een lange reeks van top vijf plaatsen in UCI wedstrijden. Ik heb ervaring opgedaan om als een leider te koersen, maar ik ben tevens dankbaar voor alle wedstrijden die ik in de trui van het World Team heb kunnen afwerken. Op die manier heb heel wat vaardigheden verworven om in functie van een kopman te koersen, een perfecte voorbereiding op mijn overstap naar de profs. Vorige week we met beide teams samengekomen om ons seizoen te vieren. Voor mij betekende dit afscheid slechts ‘tot ziens’, want ik weet dat het team mijn avonturen op het Pro Continentale niveau zal blijven volgen.”

“Ik ben erg dankbaar voor de kansen die ik in de structuur van Intermarché-Circus-Wanty gekregen heb. Dit seizoen met Circus-ReUz-Technord heeft het voor mij mogelijk gemaakt om een overstap naar de profs te versieren en op die manier een kinderdroom waar te maken. Ik heb een mooi wedstrijdprogramma af kunnen werken en regelmatig ervaring op kunnen doen tijdens trainingen en wedstrijden met het World Team. Onze voorbereiding in de winter met verschillende stages en trainingen, vaak aan de zijde van de profs, heeft voor ons een werkelijk verschil gemaakt om snel progressie te maken. Het vele samenzijn heeft eveneens onze teamspirit bevorderd. Van bij de seizoensstart met onze zege in Brussel-Opwijk vormden we een hechte groep renners die voor elkaar door het vuur wilden gaan. We hebben laten zien dat Circus-ReUz-Technord een team was om rekening mee te houden. We hebben het beste bij elkaar naar boven gehaald, dat is waarom we met zeven renners de overstap naar de profs mogen maken.”

“De omkadering van Circus-ReUz-Technord heeft afgelopen seizoen met grote passie aan haar missie gewerkt om voor ons de deuren naar de professionele wereld te openen. Een gestructureerde omgeving werd voor ons gecreëerd om onze prestaties zo goed mogelijk te bevorderen. Ik denk bijvoorbeeld aan de duidelijke interne communicatie, de nauwe opvolging het hele jaar door, het stimuleren van een goede teamspirit en niet te vergeten het topmateriaal, identiek aan dat van het World Team. De opsomming van heel wat details heeft ervoor gezorgd dat we allen een duidelijke stap vooruit hebben kunnen zetten en in het geval van de helft van de beloften in ons team, een profcontract heeft kunnen tekenen.”

“We hebben ons team gelanceerd om een talentenvijver voor ons World Team op te zetten. We wilden dat bereiken door iedereen een kans te geven. Nu we de balans mogen opmaken, kunnen we met trots zeggen dat we in die opzet geslaagd zijn. Negen verschillende winnaars in ons team, dat is een formidabel compliment voor onze werking. We hebben ingezet op renners zonder klinkend palmares, maar bij wie we potentieel en een offensief karakter ontdekt hebben. We wilden hen helpen om een stap voorwaarts te zetten. Een onderdeel van onze werkwijze is om onze renners de kans te geven om met het World Team te koersen. We hebben er de resultaten van kunnen noteren. Collectief hebben alle renners progressie gemaakt. Dat heeft ertoe geleid dat zeven renners een profcontract getekend hebben, een uitzonderlijke prestatie waar we erg fier op zijn.  We zijn wellicht het enige Devo team dat daarin geslaagd is, en dat vanaf ons eerste bestaansjaar. Onze toekomstige profrenners zijn gelukkig dat ze via ons opleidingstraject hun droom hebben kunnen waarmaken. Drie van hen krijgen de kans om bij ons World Team aan te sluiten, de progressie van de vier anderen op het Pro Continentale niveau zullen we blijven volgen.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner