INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Giro d'Italia

De Giro d’Italia startte met een tijdrit

Deze zaterdag 6 mei vat Intermarché-Circus-Wanty haar derde Ronde van Italië aan. De ploeg van Jean-François Bourlart keert terug naar de wedstrijd waarin ze in haar twee eerste deelnames kon schitteren met drie memorabele ritzeges en twee top tien plaatsen in het eindklassement.

De 106e editie start in de Abruzzen, op de thuisgrond van partner Vini Zabù, om drie weken later Rome te bereiken. Het parcours wordt gekenmerkt door 70 tijdritkilometers verdeeld in drie etappes, zeven bergritten waarvan vijf bergop en door een passage in Zwitserland, de enige lus buiten de Italiaanse landsgrenzen. 

PARCOURS

De eerste roze trui wordt uitgedeeld na een tijdrit van 18,4 kilometer in de provincie Chieti. Na een vlakke rit op dag twee wisselen de kansen voor punchers en sterke sprinters zich af, met onder meer een aankomst aan Lago Laceno na de Colle Molella in de vierde rit en een heuvelachtig parcours rondom Napels in de zesde rit. De eerste aankomst bergop wacht op dag zeven in de Apennijnen met de beklimming naar Gran Sasso op 2135 meter hoogte, vooraleer de eerste week op dag negen met een vlakke tijdrit van 33,6 kilometer naar Cesena afgesloten wordt. 

Na de eerste rustdag leiden heuvelachtige ritten van dinsdag tot en met donderdag noordwaarts richting Zwitserland voor een passage over de Colle del Gran San Bernardo, met haar 2469 meter hoogte de Cima Coppi van deze editie, en de tweede aankomst bergop op Crans Montana. De tweede week wordt afgesloten in Lombardije met de vijftiende rit rondom Bergamo, na een aankomst in Cassano Magnago op zaterdag.

In de slotweek wachten nog drie van de vijf aankomsten bergop, respectievelijk op Monte Bondone (rit 16), Val di Zoldo (rit 18) en Tre Cime di Lavaredo (rit 19). Laatstgenoemde, de koninginnenrit, gaat over de Dolomietenreuzen Passo Campolongo, Passo Valporola, Passo Giau en de Passo Tre Crochi. Tot slot eindigt de strijd voor het eindklassement met een 18,6 kilometer lange klimtijdrit naar Monte Lussari en een criterium in de hoofdstad Rome.

Tot slot eindigt de strijd voor het eindklassement met een 18,6 kilometer lange klimtijdrit naar Monte Lussari en een criterium in de hoofdstad Rome.

SELECTIE

Binnen het geselecteerde octet van Intermarché-Circus-Wanty hebben twee renners bijgedragen aan het succes van het team in de vorige editie, met maar liefst elf top vijf plaatsen. Rein Taaramäe, ritwinnaar in 2016, maakte in 2022 drie keer deel uit van lange ontsnappingen die tot aan de finish overleefden, onder meer naar de Etna (3e) en naar Genua samen met Lorenzo Rota, die tot op een halve fietslengte van de ritzege kwam. De vice Italiaanse kampioen komt voor de vierde keer aan de start van de ronde van zijn land.

Met Rota, Niccoló Bonifazio en Simone Petilli komt het voltallige Italiaanse contingent van het team aan de start van de Giro. Bij zijn enige deelname in 2018 sprintte Bonifazio drie keer naar het podium. Recent behaalde hij in de Ronde van Sicilië zijn eerste zege op Italiaanse bodem sinds 2014 dankzij ondermeer de hulp van Petilli, die achtste in het eindklassement en voor de vierde keer aan de Giro zal deelnemen.

Sven Erik Bystrøm maakt zich op voor zijn zesde Grote Ronde en zal de Giro voor het eerst ontdekken, net als de drie jonge Belgische talenten Laurens Huys, Arne Marit en Laurenz Rex. Het drietal debuteert in een Grote Ronde. Marit behaalde dit voorjaar in Parijs-Nice en in de Ronde van Catalonië zijn eerste World Tour top 10 plaatsen in de sprint, terwijl klimmer Huys als modelploegmaat aan verschillende overwinningen van het team bijdroeg. Rex, de revelatie van Parijs-Roubaix, opende een maand eerder zijn zegeteller bij de profs bij zijn terugkeer in competitie na blessure.

« Ik heb uitstekende herinneringen aan de eerste twee deelnames van het team aan de Giro d’Italia overgehouden. Twee jaar geleden gingen we van start met een bevrijdende en spectaculaire zege van Taco van der Hoorn en een jaar later waren we getuige van de ontbolstering van Biniam Girmay en eindigden we met twee renners in de top acht van het eindklassement. Dit succes was het resultaat van een grote strijdlust en een collectieve wil om het onmogelijke waar te maken. Deze spirit zal de komende drie weken opnieuw ons wapen zijn om er een mooie Ronde van Italië van te maken. »

« In elke rit zullen we op zoek gaan naar de mogelijkheden om met onze renners het best mogelijke resultaat te behalen. Daarvoor zullen we dag per dag de evolutie van het klassement analyseren en inschatten welke teams de ambitie hebben om te controleren. Onze renners zullen zich laten zien en dat vanaf het begin van de Giro. De derde rit zou al een eerste kans voor een vluchtersgroep kunnen zijn. Anderhalf jaar geleden heeft Rein Taaramäe getoond dat het op deze manier zelfs mogelijk is om een dubbelslag te slaan en de leiderstrui te veroveren. »

« Deze Ronde van Italië zal een belangrijke stap in de ontwikkeling van onze drie jonge Belgische talenten zijn. Naast Taaramäe hebben we verschillende andere ervaren elementen aan hun zijde, die de kleuren van ons team in de allerbelangrijkste wedstrijden in de aanval hebben laten schitteren. Ik denk bijvoorbeeld aan Lorenzo Rota, die vorig jaar erg dicht bij ritwinst kwam of Sven Erik Bystrøm, die in de voorbije Ronde van Frankrijk de prijs van de strijdlust won. Ik geloof tevens in de kansen van Laurenz Rex in een ontsnapping. Met Niccolò Bonifazio en Arne Marit hebben we twee snelle renners in de rangen. In de bergen kijk ik uit naar de prestaties van Laurens Huys, Simone Petilli en Taaramäe. »

« Anderhalf jaar geleden werd ik in Ortona uitgenodigd om de nieuwe samenwerking tussen Intermarché-Circus-Wanty en Vini Zabù aan te kondigen. Het was een trots moment voor mij om de Sciotti familie in ons team te verwelkomen, nadat ik eerder al de eer had om de kleuren van een Italiaans team met Vini Zabù als hoofdsponsor te vertegenwoordigen. Het is een grote meerwaarde voor ons team om te kunnen rekenen op partners als hen die wielrennen in hun hart dragen. De start in Pescara geeft onze voltallige groep een bijzondere motivatie om het beste van onszelf te geven en onze gloednieuwe trui te tonen. »

« Mijn vorm is in deze periode van het jaar nooit beter geweest. In mijn voorbereiding heb ik alles kunnen doen wat ik gepland had. Mijn goed gevoel Eschborn-Frankfurt bevestigde dat ik in topconditie aan de start van mijn vierde Ronde van Italië zal verschijnen. In de eerste twee weken wachten er behoorlijk veel ritten die me erg goed moeten liggen. Met het team zullen we de situatie dag per dag bekijken en elkaar afwisselen om in elke rit met een bepaalde renner voluit voor het hoogst haalbare resultaat te gaan. Zelf schenk ik bijzondere aandacht aan de rit richting Bergamo, de stad waarin ik opgegroeid ben. Die vijftiende rit zal me een extra prikkel bezorgen. Maar ik ben niet van plan om zo lang te wachten om me te laten zien! »

Giro d’Italia :
Stage 1
 (06/05): Costa dei Trabocchi Fossacesia – Marina Ortana(19,6km)(TT)
Stage 2 (07/05): Teramo – San Salvo (201km)
Stage 3 (08/05): Vasto – Melfi (216km)
Stage 4 (09/05): Venosa – Lago Laceno (175km)
Stage 5 (10/05): Atripalda – Salerno (171km)
Stage 6 (11/05): Napoli – Napoli (162km)
Stage 7 (12/05): Capua – Gran Sasso d’Italia (Campo Imperatore) (218km)
Stage 8 (13/05): Terni – Fossombre (207km)
Stage 9 (14/05): Savignano sul Rubicone – Cesena (35km) (= TT)

15/05: Rustdag

Stage 10 (16/05): Sacnadiano – Viareggio (196km)
Stage 11 (17/05): Camaiore – Tortona (219km)
Stage 12 (18/05): Bra – Rivoli (179km)
Stage 13 (19/05): Borgofranco d’Ivrea – Crans Montana (207km)
Stage 14 (20/05): Sierre – Cassano Magnago (193km)
Stage 15 (21/05) Seregno – Bergamo (195km)

22/05: Rustdag

Stage 16 (23/05): Sabbio Chiese – Monte Bondone (203km)
Stage 17 (24/05): Pergine Valsugana – Caorle (195km)
Stage 18 (25/05): Oderzo – Val di Zoldo (161km)
Stage 19 (26/05): Longarone – Tre Cime di Lavaredo (183km)
Stage 20 (27/05): Tarvisio – Monte Lussari (18,6km) (= TT)
Stage 21 (28/05): Roma – Roma (115km)

Selectie:
Niccoló Bonifazio 
Sven Erik Bystrøm 
Laurens Huys
Arne Marit 
Simone Petilli 
Laurenz Rex 
Lorenzo Rota
Rein Taaramäe

Sportiev directie:
Aike Visbeek
Steven De Neef
Valerio Piva

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner