INTERMARCHÉ
WANTY

Zoeken
Sluit dit zoekvak.

Intermarché-Wanty blijft inzamelen voor Restos du Coeur

Op de eerste rustdag van de Tour de France bevestigde Intermarché-Wanty haar sterke steun aan Restos du Coeur. In Orléans op maandag 8 juli verwelkomde het Belgische World Team een vijftiental families van de Restos du Coeur en steunde de fondsenwervingscampagne in aanwezigheid van Yves Mérillon, nationaal woordvoerder van de Restos du Coeur, Jean-François Bourlart, CEO van Intermarché-Wanty, en de renners van de Belgische ploeg die deelnemen aan de Tour de France.

In deze 111e editie van de Tour de France blijft Intermarché-Wanty fietsen voor het goede doel. Na eerst de trui in de historische kleuren van VC Ath te hebben aangetrokken, trokken de renners van het Belgische team opnieuw het mauve en gouden tenue aan met een eerbetoon aan Restos du Coeur op de linkerborst, dit keer in aanwezigheid van vertegenwoordigers van de Franse liefdadigheidsinstelling.

Gezinnen en vrijwilligers konden de groene trui van Biniam Girmay en zijn teamgenoten van dichtbij bekijken tijdens de Tour en kregen ook een kijkje achter de schermen van de Intermarché-Wanty bus en bijhorende mobiele faciliteiten.

Vorig jaar heeft de liefdadigheidsorganisatie 171 miljoen maaltijden uitgedeeld en 1,3 miljoen mensen geholpen. Restos du Coeur werd in 1985 opgericht door Coluche en is in heel Frankrijk aanwezig met 112 departementale verenigingen en 2.333 opvangcentra. Dagelijks zetten 75.000 vrijwilligers zich in om armoede en uitsluiting in al hun vormen te bestrijden, door maaltijden uit te delen maar ook door sociale ondersteuning te bieden: toegang tot rechten, cultuur, hulp bij het zoeken naar werk, persoonlijke hulp in verschillende vormen.

Omdat Restos du Coeur voor meer dan 75% van hun werk afhankelijk is van de gulheid van het grote publiek, moeten ze voortdurend hun stem laten horen om de fondsen te werven die ze nodig hebben om hun dagelijkse werk uit te voeren. De renners van Intermarché-Wanty zullen niet alleen het publiek sensibiliseren, maar ook fietsen om geld in te zamelen voor Restos du Coeur. Iedereen die tijdens de Tour de France hun vrijgevigheid toont via deze collecte, maakt kans op een uitzonderlijke prijs: een CUBE Litening C:68X-fiets, identiek aan de fiets van de Tour de France-renners, ter waarde van bijna € 10.000, en vijf outfits van het Intermarché-Wanty-team.

Sinds de start van de Tour de France is er een inzameling geopend op de volgende link: https://www.gofundme.com/f/TDF-IWA-RestosduCoeur Patrice Douret , vrijwillig voorzitter van Restos du Cœur :

“De Restos du Coeur zijn verheugd om deel te nemen aan deze solidariteitsactie, die gezinnen en kinderen de kans geeft om een kijkje te nemen achter de schermen van een team en een evenement dat zo samenbindend en legendarisch is als de Tour de France. Dank aan het mooie team van Intermarché-Wanty voor hun inzet voor het goede doel. Degenen die het verhaal van Biniam Girmay kennen, weten dat deze jonge sprinter een lange weg heeft afgelegd. Bij de Resto’s meten we elke dag op het terrein hoe inspirerend opwaartse trajecten zoals het zijne zijn voor de jongeren die we in onze centra verwelkomen. Het is dus heel logisch dat de Resto’s deelnemen aan deze Tour de France, om deze waarden te verdedigen en hoop en dromen die uitkomen te vieren.” 
Jean-François Bourlart (CEO Intermarché-Wanty):
“Dit jaar vieren we 50 jaar Intermarché-Wanty. Een prachtig avontuur dat Biniam Girmay en ons hele team ons helpen eren tijdens deze Tour de France. In de loop van onze geschiedenis hebben we altijd goede doelen en projecten geholpen en gesteund die ons na aan het hart lagen. We wilden profiteren van onze bevoorrechte positie als professioneel sportteam om mensen in moeilijkheden te helpen. Dankzij een relatie die we hebben opgebouwd met de Restos du Coeur en in het bijzonder met hun departementale vereniging 59A, die op slechts twintig kilometer van onze service course in Doornik is gevestigd, wilden we de Tour de France aangrijpen om deze vereniging en hun acties meer zichtbaarheid te geven. We zijn er trots op samen te werken met Restos du Coeur en onze eigen bijdrage te leveren tijdens de Tour de France.”

“Ons werk voor Restos du Coeur is gebaseerd op drie belangrijke pijlers: ten eerste de aandacht vestigen op hun dagelijkse werk. De maand juli biedt een uitzonderlijke showcase voor het werk van de duizenden vrijwilligers die zich het hele jaar door inzetten om armoede te bestrijden. Ten tweede willen we een financiële bijdrage leveren aan Restos du Coeur en de steun van onze gemeenschap gebruiken om fondsen te werven tijdens de zomer. Tot slot steunen we ook de sociale initiatieven van de departementale verenigingen, want kinderen uit gezinnen die worden opgevangen door de Restos du Coeur krijgen de unieke kans om de mensen te ontmoeten die betrokken zijn bij de Tour de France en onvergetelijke, hartverwarmende momenten te delen met de renners van Intermarché-Wanty tijdens de twee rustdagen in Orléans en Gruissan.”

Yves Mérillon (woordvoerder van Restos du Coeur):
“Eerst en vooral wil ik het team van Intermarché-Wanty bedanken voor het onthaal van vrijwilligers en gezinnen op deze rustdag. Deze gezinnen vertrokken met sterren in hun ogen en zullen zich deze dag nog lang herinneren. Ze hebben een kijkje achter de schermen van de Tour de France kunnen nemen. Dingen die je niet op televisie ziet. Het verhaal van de ploeg Intermarché-Wanty en dat van Biniam Girmay sluiten aan bij onze vereniging. Zoals de naam al aangeeft, verwelkomt Restos du Coeur mensen die in een moeilijke situatie terecht zijn gekomen. We verwelkomen ook een hele generatie jongeren: vandaag de dag is één op de twee mensen die door de deuren van onze centra komt jonger dan 25 jaar. Daarom zijn deze uitnodiging van het team van Intermarché-Wanty en het plan om een fonds aan onze vereniging te schenken zo’n krachtig gebaar, dat we in de toekomst willen voortzetten. We willen Jean-François Bourlart en het hele team bedanken voor dit gulle initiatief.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner