INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Kobe Goossens en Laurenz Rex engageren zich op lange termijn met Intermarché-Circus-Wanty

Kobe Goossens en Laurenz Rex, twee jonge Belgische talenten die dit voorjaar in de trui van Intermarché-Circus-Wanty hun eerste zege als prof behaalden en hun doorbraak op het hoogste niveau maakten, hebben hun contract met het team van Jean-François Bourlart tot respectievelijk eind 2025 en eind 2026 verlengd.

De 27-jarige Kobe Goossens uit Baal maakte een formidabele seizoensstart. Hij behaalde zijn eerste zege als prof in de tweede manche van de Mallorca Challenge en herhaalde zijn stunt daags nadien, telkens door in moeilijke weersomstandigheden zijn medevluchters achter te laten en solo naar de overwinning te rijden. Ook in andere lastige eendagskoersen als de Trofeo Calvia (7e), Figueira Champions Classic (10e), de Waalse Pijl (25e) en Luik-Bastenaken-Luik (27e) toonde hij steevast dat hij bij de betere renners hoorde.

Offensief koersgedrag in de koninginnenritten van meerdaagse wedstrijden leidden hem in de eindklassementen tot een dertiende plaats in Parijs-Nice, zijn eerste top 20 in een World Tour rittenkoers, en een zesde plaats in de de Giro di Sicilia.

Vorige zomer ontdekte hij met Intermarché-Circus-Wanty de Tour de France, twee jaar na zijn 24e plaats in het eindklassement van de Ronde van Spanje, zijn eerste Grote Ronde. Ondanks een blessure aan de pols bleef hij tot in Parijs trouw aan zijn rol aan de zijde van Louis Meintjes en schitterde hij in ontsnappingen naar Châtel en Alpe d’Huez.

De 23-jarige Laurenz Rex maakte vanaf zijn eerste seizoen in de World Tour een doorbraak met een negende plaats in Parijs-Roubaix, door tot diep in de finale het spoor van de favorieten te volgen. Hij voegde deze eerste top tien in een Monument toe aan onder meer een 16e plaats in Gent-Wevelgem (2022), 18e in Kuurne-Brussel-Kuurne (2022) en 21e in Parijs-Roubaix (2021).

De krachtiche renner uit Raeren leidde dit voorjaar de selecties van Intermarché-Circus-Wanty in de meest prestigieuze kasseiklassiekers, nadat hij in de eerste maanden van het seizoen het programma van het World Team met dat van Circus-ReUz-Technord combineerde om van blessures te herstellen. Deze strategie maakte het voor hem mogelijk om met het development team de Dorpenomloop Rucphen te winnen, zijn eerste profzege.

Enkele dagen later had hij een sleutelrol in de sprinttrein die Gerben Thijssen naar de zege in Bredene-Koksijde loodste. Momenteel maakt Laurenz Rex zijn Grote Ronde debuut in de Ronde van Italië, waarin hij Arne Marit in de tweede rit naar de vierde plaats loodste.

« Mijn persoonlijke ontwikkeling en de progressie van de ploeg tonen aan dat ik twee jaar geleden de juiste keuze gemaakt heb om naar Intermarché-Circus-Wanty over te stappen. Vanaf de eerste teambuilding eind 2021 had ik een vertrouwd gevoel met mijn nieuwe omgeving. Dat heeft me gestimuleerd om op een serene manier te werken en heeft uiteindelijk geleid tot mijn doorbraak begin dit jaar. Al meteen tijdens mijn eerste competitiedagen heb ik met mijn eerste twee profzeges mijn hoofddoel voor 2023 kunnen verwezenlijken. Dat was heel bijzonder en de beste manier om het vertrouwen van de ploeg te belonen. »

« Ik heb de ambitie om op dat elan door te gaan. Ik ben ervan overtuigd dat ik me in de juiste omgeving bevind om de volgende stappen te zetten. Ik leer zowel uit mijn eigen fouten als uit de ervaringen van mijn ploeggenoten en de uitgebreide kennis van de verschillende experten in ons team. Of het nu onze trainers, sportdiëtisten of medische staff betreft, allen streven ernaar om me binnen hun domein beter te maken. Met een jaarplanning op maat zorgen Aike Visbeek en mijn trainer Frederik Veuchelen voor een perfecte synergie tussen de verschillende vakgebieden. Het vertrouwen in mijn capaciteiten wordt nog versterkt door de coaching van ploegleiders als Dimitri Claeys of Pieter Vanspeybrouck. »

« Ik koester de ambitie om een rit in een Grote Ronde te winnen. Het team deelt deze visie en ondersteunt me in mijn voorbereidingen op deze wedstrijden. Ik waardeer het vertrouwen dat ik van de sportieve directie krijg om mijn eigen ambitie te combineren met mijn rol aan de zijde van kopmannen als Louis Meintjes. We zitten precies op dezelfde golflengte wat mijn toekomst betreft. Al deze factoren samen hebben me aangespoord om mijn contract tot eind 2025 te verlengen bij de Intermarché-Circus-Wanty familie. »

« Voor het vervolg van mijn carrière was een contractverlenging voor mij duidelijk de logische en beste optie. Ik heb mijn draai gevonden in dit team. Ik kijk er telkens opnieuw naar uit om met mijn ploeggenoten en de staff naar een wedstrijd te vertrekken. Het is essentieel voor mij om door ervaren renners omringd te zijn, want ik leer enorm veel aan hun zijde. Ik denk bijvoorbeeld aan Adrien Petit in de klassiekers of Rein Taaramäe momenteel in mijn eerste Grote Ronde. Ze delen advies dat ik onmiddellijk probeer toe te passen. »

« De progressie die het team en ikzelf persoonlijk maken is het resultaat van een efficiënte werking, bijvoorbeeld op gebied van voeding of training. Onze Cube fietsen uitgerust met materiaal dat ontworpen is om te winnen, deels dankzij het perfectionisme van onze hoofdmekanieker Mikey van Kruiningen. Na elke wedstrijd wisselen we met de ploegleiding en ploeggenoten gedachten uit om onszelf steeds te blijven verbeteren. De medische aanpak is een andere doorslaggevende factor. Ondanks de fysieke tegenslag die ik begin 2023 gekend heb, bleef het team me vertrouwen schenken en me op het juiste pad zetten om op mijn volgende doelen te focussen. »

« Samen willen we op deze basisbeginselen blijven bouwen met een visie op lange termijn. Ik krijg de tijd om mezelf te ontwikkelen en me volledig in de werking van de ploeg te integreren. Het is mijn ambitie om een sterkhouder van Intermarché-Circus-Wanty te worden, enerzijds in de klassiekers en anderzijds in een rol van kapitein op wie mijn ploeggenoten steevast kunnen rekenen. Deze Ronde van Italië is een belangrijke stap. Ik hoop sterker uit mijn eerste Grote Ronde te komen om in de tweede seizoenshelft een aantal podiumplaatsen te verzamelen en het volgende klassieke voorjaar met een grotere motor aan de vatten. »

« Sinds enkele jaren bestaat onze visie uit het zoeken van de juiste balans tussen het werken met ervaren elementen en het opleiden van talenten. We zijn duidelijk de juiste weg ingeslagen, want we blijven de vruchten van onze investeringen in de ontwikkeling van jonge renners plukken. Kobe Goossens en Laurenz Rex zijn recente voorbeelden die in de trui van Intermarché-Circus-Wanty opvallende stappen voorwaarts gezet hebben. Net als Biniam Girmay, Lorenzo Rota of nog Gerben Thijssen geloven ze dat ze zich met onze aanpak de komende jaren verder kunnen blijven ontwikkelen. Het is voor ons een ultieme beloning wanneer onze succesvolle jongeren er na hun doorbraak voor kiezen om zich voor lange tijd aan ons team te verbinden. »

« Kobe heeft in zijn eerste seizoen bij ons op de allerbelangrijkste momenten pech gekend, met een Covid-virus in het voorjaar en een handbreukje tijdens de Ronde van Frankrijk. Samen zijn we het wederzijds vertrouwen echter nooit kwijt geraakt. Onze begeleiding is erin geslaagd om hem de nodige rust te schenken en daar zijn we allen voor beloond geweest. Met een professionele werkwijze en investeringen in zijn carrière is hij er begin dit jaar ondermeer in geslaagd om zijn eerste profzeges en een dertiende plaats in het eindklassement van Parijs-Nice te behalen. Laurenz beschikt over dezelfde kwaliteiten: hij bereidt zich goed voor en werkt op een intelligente en serieuze manier met ons samen. Met zijn top tien in een Monument heeft hij zich in het rijtje van Belgische toptalenten geschaard. Het is onze missie om hem ervaring bij te brengen en zo zijn grote capaciteiten stap voor stap in meer solide prestaties te vertalen. »

« Er was logischerwijze veel interesse voor onze jonge Belgen vanuit andere teams. Naast hun belangrijke resultaten op World Tour niveau zijn beiden namelijk tevens het schoolvoorbeeld van ware teamspelers. Denk maar aan de vele kilometers die Kobe in dienst van Louis Meintjes rijdt of aan de rol die Laurenz in de sprinttreinen van Gerben Thijssen en Arne Marit vertolkt. Ze grijpen kansen en schenken aandacht aan familiewaarden en teamwork, wat betekent dat ze het DNA van Intermarché-Circus-Wanty uitstekend belichamen. Ik ben ervan overtuigd dat Kobe Goossens en Laurens Rex tot echte sterkhouders van onze organisatie zullen uitgroeien. »

« We zijn verheugd dat twee Belgische talenten de keuze gemaakt hebben om op lange termijn bij ons team te blijven. Kobe Goossens is momenteel één van de beste Belgische klimmers. Hij heeft het karakter van een ware teamspeler maar heeft begin dit seizoen uitvoerig getoond dat hij tegelijkertijd een echte winnaarsmentaliteit heeft wanneer hij in topvorm is. Bij Intermarché-Circus-Wanty houden we van dit soort renners. Ik kijk er erg naar uit om hem deze zomer in de moeilijke etappes van de Ronde van Frankrijk bezig te zien. »

« Sinds enkele jaren is Laurenz Rex op een discrete manier aan zijn carrière op de weg aan het timmeren. Tijdens het klassieke voorjaar van 2023 heeft hij een grote stap in zijn evolutie als renner gezet, met als conclusie een negende plaats in Parijs-Roubaix. Net als Kobe heeft Laurenz het naar zijn zin in onze structuur en het was dan ook logisch dat we ons geëngageerd hebben om ons avontuur samen verder te zetten. Het verlengen van de contracten van deze twee Belgische talenten toont aan dat we met Intermarché-Circus-Wanty een mooie ambitie hebben voor de toekomst. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner