INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Lauren Molengraaf, eerste vrouwelijke profrenster bij Intermarché-Circus-Wanty

De 17-jarige Nederlandse Lauren Molengraaf, één van de meest talentvolle rensters in de junioren categorie op de weg, in het veld en op de mountainbike, zal de professionele wielerwereld ontdekken bij haar overstap naar de beloften categorie en tot minstens eind 2025 in de drie disciplines op het hoogste niveau koersen.

De huidige Europese kampioene veldrijden bij de junioren blijft trouw aan de structuur van Intermarché-Circus-Wanty voor haar winters in het veld, terwijl ze vanaf januari 2024 op de weg met FDJ-Suez de stap naar de Women’s World Tour maakt en op de mountainbike de trui van Lapierre Mavic Unity zal aantrekken.

In de winter was Molengraaf op haar Cube Cross Race nagenoeg ongenaakbaar in haar categorie. Naast haar Europese titel was ze heer en meester in de wereldbeker en veroverde ze met het Nederlandse zestal de regenboogtrui in de mixed relay. Ze stak tevens haar neus aan het venster in de elite categorie, met onder meer top vijf plaatsen in Loenhout (4e) en Lille (5e) en een twaalfde plaats in de wereldbeker in Antwerpen.

Deze zomer eindigde de twaalfvoudige Nederlandse kampioene met haar Cube AMS Zero99 met de Nederlandse driekleur zesde op het Europese kampioenschap mountainbike, vooraleer ze op het Super WK in Schotland een tiende plaats in deze discipline behaalde. Enkele dagen eerder vertegenwoordigde ze haar land voor het eerst in de regenboogstrijd op de weg en werd 22e op haar Cube Litening Air. 

Drie weken voor haar achttiende verjaardag zal Molengraaf haar laatste wedstrijd als junior rijden in de wegrit op het Europees kampioenschap in Drenthe, in haar thuisland.

“Afgelopen winter ben ik onder de vleugels van het veldritteam van Intermarché-Circus-Wanty helemaal open gebloeid en dat heeft in mijn laatste seizoen bij de junioren tot fantastische resultaten geleid. Het is een hele eer dat de structuur van Jean-François Bourlart voor mijn overstap naar de beloften op zoek gegaan is naar een mogelijkheid om me in mijn drie favoriete disciplines de beste ondersteuning te bieden. Dat getuigt van een groot vertrouwen in mijn capaciteiten. Intermarché-Circus-Wanty, FDJ-Suez en Lapierre-Mavic Unity delen dezelfde visie over mijn toekomst en daarom heb ik voor dit bijzondere avontuur met drie topteams gekozen. In elke discipline krijg ik de kans om rustig te groeien, binnen een uiterst professioneel kader.” “In het veld ben ik er als junior al in geslaagd om verschillende ereplaatsen in de elite categorie te behalen. Voor mijn eerste jaar als belofte koester ik de ambitie om me aankomende winter vooral in mijn eigen categorie te onderscheiden, met het Europese en wereldkampioenschap als ijkpunten. Daarnaast zal ik me hoofdzakelijk op de wereldbekers richten. In de eerste helft van september zijn we met het team naar La Bresse getrokken om het nakende seizoen voor te bereiden. Ik kan niet wachten om eind oktober van start te gaan, maar daarvoor wil ik nog schitteren in mijn allerlaatste wedstrijd als junior, het Europees kampioenschap op de weg in Drenthe deze zondag.” “Nu ik ook op de weg en de mountainbike van een professionele begeleiding zal kunnen genieten, is het mijn bedoeling om ook in deze disciplines een rechtlijnige progressie te maken. Ik ben ongelofelijk gemotiveerd om te leren van ervaren ploeggenoten en performance staff. Ik ben dankbaar dat drie teams de handen in elkaar slaan om samen aan mijn toekomst te bouwen en ben erg benieuwd waar dit unieke pad me naartoe zal leiden.”

“Lauren Molengraaf heeft tijdens haar eerste jaar met ons team getoond dat ze één van de meest getalenteerde rensters uit haar generatie is en dat haar een beloftevolle toekomst in het veld wacht. Ze is in de voetsporen van Zoe Bäckstedt en Marie Schreiber getreden, die eveneens hun ontwikkeling in onze structuur begonnen zijn en rechtstreeks vanuit ons team de stap naar de World Tour gezet hebben. We weten dat Lauren in het wielrennen drie passies heeft. We hebben haar dus een oplossing op maat geboden, zodat ze de drie disciplines op het hoogste niveau kan uitoefenen zoals bijvoorbeeld haar landgenoten Mathieu van der Poel of Puck Pieterse. Ze is een complete renster, van wie we overtuigd zijn dat ze het potentieel heeft om in de drie disciplines naar het hoogste niveau uit te groeien en dat is waarom we een samenwerking met FDJ-Suez en Lapierre-Mavic Unity begonnen zijn, met het doel om haar ontwikkeling te stimuleren. Het verhaal van FDJ-Suez is gelijkaardig aan het onze, dat van een bescheiden structuur die naar de top van de wielerpiramide geklommen is. We hebben veel gemeenschappelijke punten met het project van Stephen Delcourt ontdekt. Onze performance teams zullen op een efficiënte manier samenwerken om Lauren progressie te laten maken. Ik ben zeer gelukkig dat Lauren de eerste vrouwelijke atleet is die een profcontract in onze structuur tekent en op die manier Intermarché-Circus-Wanty de mogelijkheid geeft om een nieuwe stap in het dameswielrennen te zetten.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner