INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Louis Meintjes verlengt voor twee jaar: “Het team heeft me geholpen om naar mijn beste niveau terug te keren”

Louis Meintjes, de eerste renner uit de geschiedenis van Intermarché-Circus-Wanty die in de top tien van de Tour de France kon eindigen, heeft zijn contract met structuur van Jean-François Bourlart met twee extra seizoenen verlengd, tot eind 2025.

De Zuid-Afrikaanse klimmer vertegenwoordigde het Belgische team de afgelopen drie seizoenen in de top 15 van al zijn Grote Rondes, met een 7e (2022) en 14e (2021) plaats in de Ronde van Frankrijk en 11e plaats (2022) in de Ronde van Spanje. Twee keer werd hij in volle strijd voor de top 10 uitgeschakeld door een valpartij, zoals dat afgelopen zomer met een sleutelbeenbreuk in de Tour de France het geval was. 

In de trui van Intermarché-Circus-Wanty toonde Louis Meintjes meesterschap in het evenwichtig omspringen met zijn inspanningen en kon hij zich onderscheiden met een agressieve koersstijl, die hem na zes jaren voor het eerst weer op het hoogste schavot van het podium bracht.

In juni 2022 soleerde hij naar de zege in de Giro dell’Appennino, vooraleer eind dat seizoen met een ontsnapping in de negende rit in La Vuelta op de top van Les Praeres het eerste World Tour succes in zijn carrière te boeken. 

Op 31-jarige leeftijd is Louis Meintjes bij Intermarché-Circus-Wanty tot een vaste waarde als klassementsrenner uitgegroeid. Naast zijn ereplaatsen in de Grote Rondes speelde hij regelmatig een hoofdrol in wedstrijden als het Critérium du Dauphiné (6e in 2022, 7e in 2023) en eindigde hij op het podium van de Giro di Sicilia (3e in 2022, 2e in 2023).

“Intermarché-Circus-Wanty heeft de afgelopen seizoenen op verschillende manieren getoond hoe erg ik gewaardeerd word. Ten eerste is het waarschijnlijk het enige team waarin ik elk jaar opnieuw de kans krijg om een wedstrijdkalender aangepast aan mijn karakteristieken en doelen te respecteren. Die optimale seizoensindeling hebben we gevonden door de afgelopen winters veel denkwerk te steken in het balanceren van trainingsblokken, periodes om competitieritme op te doen en piekperiodes. Daarnaast is het ook uniek dat ik in elk van mijn piekperiodes het volste vertrouwen en steun van de ploeg krijg om voor een resultaat te gaan en daar ben ik dankbaar voor. Op gebied van materiaal zijn er weinig verbeteringen mogelijk. Maar wat wellicht de belangrijkste factor is in mijn ogen, is dat ik ook tijdens moeilijke periodes op een onvoorwaardelijke steun van de ploeg kan rekenen. De empathische aanpak van de omkadering bij mijn verschillende tegenslagen dit seizoen heeft voor mij een werkelijk verschil gemaakt. Het was een teleurstelling dat ik verhinderd werd om mijn kansen in de Tour de France of de Vuelta te verdedigen, maar ik weet dat ik de capaciteiten had om één van de hoofdrollen te spelen en mijn resultaten van de voorbije seizoenen te evenaren. Die gedachte maakt me gelukkig en motiveert me om sterker terug te komen.”

“Louis Meintjes is en blijft onze uitgesproken kopman voor de Grote Rondes. De voorbije drie jaar hebben we een relatie van wederzijds vertrouwen opgebouwd. Dit is wat het voor hem mogelijk gemaakt heeft om het beste in zichzelf naar boven te brengen. Hij haalt een erg hoog niveau, dankzij zijn attitude en professionele aanpak. Bovendien zet hij onze jonge talenten op het juiste pad door hen de kans te geven om uit zijn goede voorbeeld te leren en zichzelf te verbeteren. We zijn ervan overtuigd dat we nog verschillende jaren van zijn kwaliteiten kunnen profiteren. Onze ambitie met Louis dit seizoen was om zijn zevende plaats in de Tour de France van 2022 te verbeteren. Hij was in volle strijd om zijn doel te behalen, tot een sleutelbeenbreuk ons gedwongen heeft om onze plannen met één jaar uit te stellen. We zijn met Louis al aan het plannen richting volgend seizoen, hij heeft ambitie en de juiste instelling om terug te veren na zijn tegenslagen.”

“Louis Meintjes en Intermarché-Circus-Wanty, dat is een geslaagd huwelijk. Louis is binnen ons team steeds meer tot een vaste waarde voor de Grote Rondes en andere World Tour etappekoersen uitgegroeid. Maar nog meer, hij heeft geleerd om zich met een attractieve koersstijl te onderscheiden en te winnen, zowel in eendagskoersen als in Grote Rondes. Ik ben verheugd dat hij zijn vertrouwen in ons team bevestigd heeft door ons avontuur met twee extra seizoenen te verlengen. De manier waarop we werken heeft hem naar een hoger niveau gebracht. We zullen er alles aan doen om die rode draad vast te houden, want we hebben samen nog grote ambitie!”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner