INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Medische update: De Gendt, Girmay en van der Hoorn hebben het ziekenhuis verlaten

Vorige zondag werden drie renners van Intermarché-Circus-Wanty als gevolg van hun valpartijen in de Ronde van Vlaanderen naar het ziekenhuis overgebracht, namelijk Taco van der Hoorn, Biniam Girmay en Aimé De Gendt. Twee dagen later volgt hun herstel een gunstige evolutie en konden ze intussen alles het ziekenhuis verlaten.

Ondanks deze aanmoedigende evolutie wordt het World Team gedwongen om op zondag 9 april zonder deze drie renners naar Parijs-Roubaix te trekken. Deze forfaits worden toegevoegd aan die van Adrien Petit (breuk van een vingerkootje) en Hugo Page (klierkoorts).

« 48 uur na zijn valpartij in de Ronde van Vlaanderen heeft Biniam Girmay deze dinsdagnamiddag het ziekenhuis van Kortrijk kunnen verlaten. Net als bij Taco van der Hoorn verloopt het herstel van zijn hersenschudding goed en werden in bijkomende onderzoeken geen breuken vastgesteld. Voor beiden is het de komende dagen aangewezen om rust in te bouwen om lange termijneffecten van een hersenschudding te vermijden. Ook het herstel van hun wonden vraagt even tijd. In het geval van van der Hoorn is dit een snede ter hoogte van de wenkbrauwboog en voor Biniam Girmay zijn dit schaafwonden en kneuzingen over het lichaam en in het gezicht. Beiden zullen de komende weken stapsgewijs de sportactiviteiten kunnen opbouwen. Ook Aimé De Gendt kon deze maandag het ziekenhuis van Herentals verlaten na een geslaagde operatie aan zijn elleboog. Hij zal tien dagen lang een plaaster dragen en kan daarna training op de rollen hervatten. »

« De gevolgen van de valpartijen in Ronde van Vlaanderen van vorige zondag waren uitzonderlijk zwaar voor ons team: drie renners werden naar het ziekenhuis overgebracht en zullen Parijs-Roubaix moeten missen. Na 48 uren van focus op de gezondheid van onze renners kunnen we opnieuw opgelucht ademhalen. Positieve signalen over hun herstel moedigen ons aan om de knop om te draaien en opnieuw vooruit te kijken. Collectief waren we op de afspraak vorige zondag en Biniam gaf tevens blijk van een groeiende conditie. Een ander lichtpunt is dat onze jonge generatie het ondanks alle tegenslag erg goed deed. Zondag hebben Laurenz Rex en Dries De Pooter hun eerste Ronde van Vlaanderen uitgereden nadat ze lang met de betere renners meekonden. » « In Parijs-Roubaix krijgen onze jonge talenten opnieuw een mooie kans om zich te tonen nadat vijf sterkhouders uit onze selectie door blessures en ziekte uitvielen, namelijk Biniam Girmay, Hugo Page, Taco van der Hoorn, Adrien Petit en Aimé De Gendt. Met het oog op de toekomst is dit voor hen een ideale opportuniteit om aan de zijde van Baptiste Planckaert en Mike Teunissen ervaring op te doen. Ik voel dat ze klaar zijn voor deze uitdaging. Ik herinner me bijvoorbeeld de prestatie van Laurenz Rex anderhalf jaar geleden, waarmee hij ons overtuigde om hem in ons team te verwelkomen. Om een resultaat te behalen zullen we al onze tactische opties moeten uitbuiten en ongetwijfeld een offensieve houding aannemen. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner