INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Overzicht 2022 (2/3) – Revelaties & Records

MEI – JUNI – Een indrukwekkende oogst

Net als een jaar voordien heeft Intermarché-Wanty-Gobert in haar tweede deelname aan de Ronde van Italië haar sporen achtergelaten. Vanaf de Grande Partenza in Boedapest duelleerde Biniam Girmay met Mathieu van der Poel om de ritzege en dat in zijn Grote Ronde debuut. Hij veroverde de witte trui en droeg tevens de ciclamino puntentrui dankzij zes top vijf plaatsen in de negen eerste ritten in lijn. 

In etappe tien naar Jesi beloonde hij de strategie van het team en slaagde hij erin om een droom van alle zwarte Afrikanen te vervullen door de eerste te worden die een rit in een Grote Ronde won. Na een indrukwekkende lead out van Domenico Pozzovivo en een sprint van 300 meter ging hij een een hoofdbuigende Mathieu van der Poel vooraf in een nieuw beklijvend duel. 

Ondanks de ongelukkige opgave van Girmay bleef het team schitteren met podiumplaatsen van Lorenzo Rota en Rein Taaramäe en bovenal een tweede ritzege van Jan Hirt in de koninginnenrit in de Alpen over onder andere de mythische Passo del Mortirolo. Voor het eerst in haar geschiedenis eindigde de Waalse ploeg in de top tien van een Grote Ronde, dankzij Jan Hirt (6e) en Domenico Pozzovivo (8e).

« Winnen lijkt wel vanzelfsprekend bij een natuurtalent als Biniam Girmay. Maar wedijveren met kampioenen als Mathieu van der Poel in wedstrijden die op zijn lijf geschreven zijn is buitengewoon. Ik ben fier dat we erin geslaagd zijn om voor hem een programma op maat uit te kienen en hem op gepaste manier te omkaderen. We hebben de rol van zijn tweede familie gespeeld. Zijn twee grote overwinningen en zijn wil om tot eind 2026 met ons te verlengen zijn daar het bewijs van. Zowel zijn verrassende zege in Gent-Wevelgem als het spijtige kurkincident in de Giro hebben ons niet aangezet om van onze planning af te wijken, omdat de ontwikkeling van Biniam Girmay voor ons een belangrijk langetermijnproject is »

Tegelijkertijd oogstte het team succes op verschillende andere fronten. Terwijl Gerben Thijssen meer dan drie jaar na zijn ongeval in de Zesdaagse van Gent een persoonlijke mijlpaal bereikte door in de Vierdaagse van Duinkerke zijn eerste profzege te veroveren en daar een reeks podiumplaatsen aan te rijgen, was Alexander Kristoff bij hem thuis in Stavanger aan het feest en behaalde Andrea Pasqualon in het Circuit de Wallonie een klinkende zege in de thuishaven van talrijke sponsoren van het team.

« Andrea Pasqualon staat symbool voor onze voorliefde voor Italië, een link die zowel binnen onze Want You Club als onze kring van technische partners aanwezig is. Zijn zege in het Circuit de Wallonie maakte zijn verhaal bij ons alleen nog mooier. Hij zal altijd kind aan huis blijven, ook al zoekt hij nieuwe horizonten op. Wie weet, misschien keert hij op een dag wel terug naar ons team in een andere rol. »

In volle voorbereiding voor de Ronde van Frankrijk werd de zegereeks in juni verdergezet, met ten eerste een solo overwinning voor Louis Meintjes in de Giro dell’Appennino. Bij zijn eerste succes sinds 2015 kreeg hij op het podium het gezelschap van Georg Zimmermann. Drie dagen later bevestigde Taco van der Hoorn met een zege in de Brussels Cycling Classic dat hij nog steeds heer en meester was in de vroege vlucht. De ploeg in de Belgium Tour voerde het plan van de sportieve directie in de koninginnenrit uit tot in de perfectie, wat op de Mur van Durbuy in de eerste profzege van Quinten Hermans uitmondde.

In het Critérium du Dauphiné brak de 20-jarige Hugo Page door op het hoogste niveau door drie keer bij de vijf snelste van het peloton te eindigen en één dag de groene trui te mogen dragen. Klassementsrenners Louis Meintjes en Domenico Pozzovivo werden respectievelijk zesde in het Criterium du Dauphiné en negende in de Ronde van Zwitserland. 

Eind juni behaalt Intermarché-Wanty-Gobert een nieuw record in de nationale kampioenschappen, met titels in het tijdrijden voor Biniam Girmay (Eritrea) en Rein Taaramäe (Estland) en vijf andere medailles voor Alexander Kristoff, Barnabás Peák, Lorenzo Rota en Taco van der Hoorn.

« Verschillende jonge talenten hebben dit seizoen hun doorbraak op het hoogste niveau gemaakt. Denk naast Biniam Girmay ook maar aan Madis Mihkels, Hugo Page of Gerben Thijssen. Het is voor ons geen nieuw gegeven om jonge neoprofs of stagiairs al van bij hun eerste stappen in het profpeloton ons vertrouwen te schenken en kansen te bieden. Ik ben verheugd dat we ons team nog aantrekkelijker hebben kunnen maken voor de talenten van morgen dankzij de nauwe samenwerking van ons nieuw Continentaal Development team en het World Team. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner