INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Team Launch

Presentatie Intermarché-Wanty : « Blijven winnen en onze structuur ontwikkelen »

Ter gelegenheid van de officiële ploegvoorstelling in Albir (Alicante) deze vrijdag 19 januari heeft de Waalse structuur haar ambitie voor seizoen 2024 met de pers en partners gedeeld en de samenstelling van haar drie teams voorgesteld: het World Team Intermarché-Wanty, het Continentale Development Team Wanty-ReUz-Technord en het UCI Cyclocross Team Charles Liégeois Roastery CX.

Biniam Girmay :
“2023 was een erg leerrijk jaar voor mezelf en voor het team. We hadden net een onwaarschijnlijk succesvol seizoen 2022 achter de rug. Zelf heb ik onverhoopt mooie overwinningen voor een jonge renner als mezelf behaald. Het voorbije seizoen heeft het voor ons mogelijk gemaakt om te groeien, zowel als renner als als team. Ik heb onder meer de Ronde van Frankrijk gereden en voor het eerst in mijn carrière een Grote Ronde beëindigd. Ik heb vastgesteld welke verschillen kleine details kunnen maken om op de overwinning kans te kunnen maken. Ik heb ook begrepen dat je geluk nodig hebt aan je zijde. In de Ronde van Vlaanderen verkeerde ik in een erg goede vorm, maar een zware valpartij heeft me ervan verhinderd om mijn kansen te verdedigen. We hebben talrijke lessen getrokken uit 2023 en samen met het team willen we in 2024 sterker terugkeren.”

“Eén van de lessen is de aanpassing van mijn voorbereiding voor 2024. Deze winter heb ik voor het eerst aan het trainingskamp in december deelgenomen. We konden van uitstekende weersomstandigheden genieten. We hebben met de groep van de Tour Down Under en mijn sprinttrein getraind, dat alles in een uitstekende sfeer. In tegenstelling tot de andere jaren ben ik mijn seizoen in Australië in warme omstandigheden begonnen, wat me een pak beter ligt dan het onstabiele klimaat in Europa in januari en februari. Op deze manier kan ik op een continu en efficiënte manier trainen. Met het team blijven we zoeken naar een evenwicht tussen de competitieperiodes en trainingsblokken, onder andere op hoogte bij mij thuis in mijn land.”

“Dit seizoen zal ik regelmatig omringd worden door dezelfde renners in competitie, zoals mijn ervaren lead out Mike Teunissen, onze jonge talenten Laurenz Rex, Hugo Page en andere renners die dezelfde kwaliteiten als ik hebben. We hebben tijdens het trainingskamp in december veel samen getraind om automatismen te verwerven. Vaak samen koersen is volgens mij een belangrijke factor in succes en dat zou een stap voorwaarts zijn in vergelijking met 2023, waarin tegenslag ons vaak verhinderd heeft om hetzelfde programma te rijden.”

“Mijn doelen in 2024? Ten eerste wil ik goed aan het seizoen beginnen. Na Australië plan ik een lange periode op hoogte in Asmara om me optimaal voor te bereiden op de klassiekers op Europese bodem, ik denk onder meer aan Milaan-San Remo. Daarna focus ik me op een belangrijke periode in de zomer met wedstrijden waarin ik goed wil presteren, zoals de Tour de France en de wegrit op de Olympische Spelen, want het parcours moet me goed liggen. Met het performance team hebben we een erg mooi programma uitgestippeld om het beste van mezelf te kunnen geven.”

Gerben Thijssen :
“Dankzij Intermarché-Wanty ben ik enorm gegroeid als renner. Ik ben hier in 2022 als jonge sprinter met weinig zelfvertrouwen aangekomen, zonder ervaring over hoe ik een finale moest aanpakken. Ik heb alles stap voor stap geleerd, vooral met mijn vaste lead out Boy van Poppel. Voor 2024 hebben we verschillende dingen aangepast om me nog een stap voorwaarts te laten zetten. De belangrijkste verandering is mijn samenwerking met Adrien Petit, die mijn nieuwe lead out wordt. Na verschillende weken samen hebben we onze band versterkt. Ik kijk ernaar uit om met hem samen te koersen, ik denk dat we met onze sterke kern mooie dingen kunnen verwezenlijken. Ik krijg ook de kans om te profiteren van het advies van Adriaan Helmantel, mijn nieuwe trainer. Voor de rest blijven we elke sprint analyseren met Pieter Vanspeybrouck. Mijn programma zal een pak koersen van een hoger niveau bevatten, dat is het bewijs dat het team in mij gelooft. Ik zal onder andere de Giro d’Italia rijden, met het doel om voor het eerst in een Grote Ronde te winnen.”

Louis Meintjes :
“Ik begin 2024 met een goede voorbereiding, met twee collectieve stages die in goede omstandigheden verlopen zijn. Ik heb eveneens mijn contract met Intermarché-Wanty voor twee extra seizoenen verlengd, dat maakt me gelukkig. Ik ben dankbaar ten opzichte van het team voor het vertrouwen. Het is dit vertrouwen dat het voor mij mogelijk gemaakt heeft om een moeilijke periode vanwege mijn sleutelbeenbreuk in de Ronde van Frankrijk te overwinnen. Het doel is om er terug te keren met de ambitie om bij de tien eerste in het eindklassement te eindigen, met een programma gelijkaardig aan dat van de voorbije jaren, met uitzondering van enkele kleine aanpassingen zoals de Ronde van het Baskenland in plaats van de Giro di Sicilia.”

Laurenz Rex :
“Ik heb met Intermarché-Wanty een stap voorwaarts gezet in 2023. Ook al was het seizoen voor mij niet goed begonnen vanwege een knieblessure, het is alsnog gelukt om presteren in de klassiekers met een fantastisch resultaat in Parijs-Roubaix. De moeilijke aaneenschakeling met de Ronde van Italië heb ik daarna goed kunnen aanpakken met het team. Ook al kwam ik in moeilijkheden, ik heb altijd alles gegeven in functie van het team. Ik wens de ploeg te bedanken voor het vertrouwen dat ze in een jonge renner als mezelf heeft. Dit jaar zal ik de kans krijgen om Biniam Girmay tot in de Ronde van Frankrijk te ondersteunen. We hebben veel getraind op het lanceren van Biniam richting de sprint. We zullen er alles aan doen om een rit te winnen in de Tour de France en om Louis Meintjes op weg te zetten richting een top tien in het eindklassement.”

Hugo Page :
“Ik heb een grote les getrokken uit seizoen 2023, waarin ik hoogtes en laagtes gekend heb, en dat is dat je altijd moet blijven volhouden en focussen ondanks de moeilijkheden. Ik was zeer goed begonnen in Australië, waarna klierkoorts voor onbegrip zorgde wanneer ik in de klassiekers allesbehalve op hetzelfde niveau presteerde. Met de hulp van het team ben ik terug in vorm gekomen tot ik uiteindelijk mijn eerste profzege en verschillende top tien plaatsen in de Ronde van Spanje, mijn eerste Grote Ronde, behaald heb.”

“Dit seizoen krijg ik de eer om aan de Ronde van Frankrijk deel te nemen, een kinderdroom. Daarvoor zullen we al met een mooi team aan de start van het Frans kampioenschap in Normandië komen. Ik zal ook deel uitmaken van de klassieke kern, waarin ik regelmatig aan de zijde van Biniam Girmay en Laurenz Rex zal koersen, te beginnen met het openingsweekend in België. Onze ambitie is om op de afspraak te zijn, om een rol te spelen en op het podium te mikken, om onze schade van onze campagne van 2023 in te halen.”

Aike Visbeek (Performance Manager) :
“Onze structuur Intermarché-Wanty heeft een continu evolutie gekend, want ze steunt op een steeds sterker wordende ruggengraat. We hebben een nauwe samenwerking met onze partners om elk aspect van het materiaal en de voeding te optimaliseren, we hebben een nieuwe generatie van sportdirecteurs opgeleid, we hebben een opleidingsstructuur op poten gezet. De jongste renners uit ons World Team kunnen op renners met grote ervaring steunen. En de jongeren van Wanty-ReUz-Technord worden regelmatig uitgenodigd voor de stages met de profs, ze nemen deel aan wedstrijden en verkenningen.”

“Voor 2024 hebben we onze inspanningen geconcentreerd op de ontwikkeling van onze nieuwe generatie renners: hen stap voor stap progressie laten maken, met een eerste Grote Ronde, verantwoordelijkheden om hun potentieel tot zijn recht te laten komen. We proberen om de talenten van morgen te ontdekken, zoals we bij Wanty-ReUz-Technord gedaan hebben met Francesco Busatto, Alexy Faure en Roel van Sintmaartensdijk, die vandaag van ons World Team deel uitmaken.”

“Onze doelen dit seizoen zijn competitief zijn in de klassiekers, er een rol in spelen in voor het podium koersen. We blijven dromen van een ritzege in de Ronde van Frankrijk dit seizoen, terwijl we voor een top tien in het eindklassement strijden met Louis Meintjes. Binnen ons team draait het niet enkel over resultaten, we hebben de ambitie om te blijven groeien, met de bedoeling om een vaste waarde in de World Tour te worden.”

Kévin Van Melsen (Sportdirecteur) :
“Ons Continentaal Development Team Wanty-ReUz-Technord heeft een uitzonderlijk eerste seizoen gekend. Dit succes is de vrucht van een collectieve inzet en een uitstekende transversale samenwerking tussen onze drie teams om een solide opleidingsstructuur aan te bieden. Verschillende jongeren hebben het seizoen bij de profs aangevat, de overwinning is meteen gevolgd. We zijn fier dat zeven renners uit ons team in 2024 aan een profcarrière beginnen, waarvan drie bij ons World Team. We zullen op dezelfde manier blijven werken in 2024, maar met nieuwe gezichten zoals Huub Artz, hier op stage met onze profs, in een rol als kapitein. Ons doel is om iedereen naar een hoger niveau te tillen, om hen te doen groeien met het doel om hen naar het World Tour of Pro Continentale niveau te laten evolueren.”

Jean-François Bourlart (CEO Continuum Sports) :
“We kunnen fier zijn op wat we in 2023 bereikt hebben. Het afgelopen jaar heeft het voor ons mogelijk gemaakt om de ontwikkeling van onze structuur te vervolgen, om de nieuwe generatie renners te vormen, om ervaren elementen als Mike Teunissen of Rui Costa te doen herleven en om het ritme in de World Tour te volgen met een veertiende plaats in het UCI klassement. Ik ben bijzonder fier op de jongeren van Wanty-ReUz-Technord die meer dan twintig wedstrijden gewonnen hebben, zeven van hen versierden een profcontract. Dat getuigt van de kwaliteit van het Performance Team onder leiding van Aike Visbeek en de opleidingsstructuur die we op poten gezet hebben.”

“In het seizoen 2024 dat zich opdringt zullen we dezelfde doelen viseren. Winnen is natuurlijk onze ambitie, maar afgezien van de cijfers willen we onze structuur steeds blijven verbeteren en de toekomst bouwen. We hebben een staff die gemotiveerder is dan ooit, allen zijn geanimeerd door de zin om onze renners beter te maken, om onze jongeren een stap te laten zetten. We zoeken continu naar een verbetering van details in elk domein, het materiaal, de kleding, de tijdrit. We constateren al de kwaliteit van onze voorbereiding met onze groep in Australië, waar Biniam Girmay een uitstekend seizoensdebuut maakt.”

“Bovenop het sportieve programma ontwikkelt ook onze familie van partners zich met gepassioneerde en toegewijde leden. Koffiebranderij Charles Liégeois is hoofdsponsor van ons veldritteam geworden. We verwelkomen nieuwe actoren in het wielrennen zoals SITRA Groep en bouwbedrijf Van Thuyne. Wijnhuis Fantini verlengt haar samenwerking onder de naam van zijn moederhuis. We verwelkomen een nieuwe media partner met RTL Play naast Proximus Pickx en nieuwe technische referentiepartners zoals de kledij van Verge Sport, de auto’s Škoda Steveny, Etixx voor de voeding en Lattoflex om de recuperatie van onze atleten te verbeteren.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner