INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Rein Taaramäe en Boy van Poppel verlengen met Intermarché-Circus-Wanty

Intermarché-Circus-Wanty kan in 2024 op twee ervaren mentors blijven rekenen, dankzij de contractverleningen van Rein Taaramäe en Boy van Poppel tot eind 2024. Naast persoonlijke resultaten hebben beide renners de afgelopen seizoenen een grote rol in de ontbolstering van de jonge talenten van het team gespeeld. 

De Est Rein Taaramäe (36 jaar) schreef na zijn komst in de structuur van Jean-François Bourlart in 2021 verschillende keren geschiedenis voor het team, door eerste drager van de leiderstrui in een Grote Ronde te worden na zijn ritzege in de Ronde van Spanje op de Picon Blanco. Met achttien deelnames aan Grote Rondes heeft hij een rijke bagage aan ervaring, die hij met de jonge talenten in het team deelt.

Hij was tevens de eerste renner van de structuur die nationaal kampioen in het tijdrijden werd, een titel die hij afgelopen maand voor de derde opeenvolgende keer met het World Team en de zevende keer in zijn carrière behaalde. Eerder dit seizoen eindigde hij op de vierde plaats in de Tour of Oman en in de top twintig in de UAE Tour (19e) en Itzulia Basque Country (15e).

De Nederlander Boy van Poppel (35 jaar) heeft de afgelopen vier seizoenen een onschatbare rol in de resultaten van de verschillende sprinters van het Waalse World Team gespeeld. Aan de zijde van van Poppel kende zijn broer Danny zijn beste seizoen van zijn carrière, terwijl de jonge Belg Gerben Thijssen erin geslaagd is om zich tot één van de snelste sprinters van het peloton te ontpoppen. Met zijn Nederlandse lead out behaalde Thijssen drie zeges in 2022 en al even veel dit seizoen met zijn successen in de GP Monseré, Bredene-Koksijde en de Ronde van Limburg.

“Deze contractverlening maakt me zeer gelukkig. Bij Intermarché-Circus-Wanty heb ik een omgeving gevonden waar ik me thuis voel en later mijn carrière hoop te beëindigen. Daar zijn verschillende redenen voor. Samen vormen alle renners en stafleden een groep vrienden, die op een behulpzame en vriendelijke manier met elkaar omgaan. De Belgische cultuur en ons beperkte budget zorgen voor een bepaalde drijvende dynamiek. Het performance team hecht veel belang aan mentale welzijn. Ze ondersteunen me bijvoorbeeld bij bepaalde keuzes in mijn voorbereiding, waardoor ik een enorme blijk van vertrouwen voel bij mijn zoektocht naar de beste omstandigheden om hard te werken.” “Het is dankzij deze omgeving dat ik erin geslaagd ben om in de kleuren van Intermarché-Circus-Wanty verschillende referentieresultaten neer te zetten. De voorbije maanden ben ik al regelmatig erg dicht bij het behalen van mijn ultieme doelen voor 2023 geëindigd, namelijk podium in een rittenkoers of top tien in het eindklassement van een World Tour wedstrijd behalen. Ik was altijd op de afspraak en blijf jagen op een uitschieter. Ik ben trots op wat ik in mijn carrière bereikt heb en beschouw elk nieuw resultaat of elk jaar extra op het allerhoogste niveau als een bonus.” “Momenteel ben ik op hoogtestage in Livigno. Ik heb al verschillende trainingen met de aanwezige groep jonge talenten van ons team afgewerkt. Na een lange trainingsperiode kijk ik er altijd erg naar uit om opnieuw met het team herenigd te worden. Ik start mijn laatste deel van het seizoen met de Sazka Tour, waar ik voor het eerst onder leiding van sportdirecteur Kévin Van Melsen zal koersen en verschillende talenten van Circus-ReUz-Technord zal gidsen. Zoals in Oman met Francesco Busatto, is het voor mij altijd een plezier om met hen te werken. Het maakt me bijzonder trots wanneer ze later doorbreken.”

“Sinds mijn komst bij Intermarché-Circus-Wanty in 2020, hebben we op gebied van sprinten grote stappen voorwaarts gemaakt. Ondanks deze grote progressie, ben ik ervan overtuigd dat er nog steeds ruimte voor verbetering is. Ik probeer steeds opnieuw in te schatten welke investeringen we nog moeten doen om de volgende stap te zetten en ben verheugd dat het performance team steevast met mijn advies aan de slag gaat. Daarom ben ik erg blij met de kans om volgend seizoen aan de ontwikkeling van de sprinttreinen te blijven bijdragen en samen naar meer overwinningen te streven.” “Dit seizoen hebben we voor de sprinttrein van Gerben Thijssen een werkgroep opgericht om het leerproces te versnellen. We hebben tevens een nieuwe methode ingevoerd om de sprints te analyseren, zodat we efficiënter ervaring kunnen opdoen en beter uit fouten kunnen leren. Bij de laatste overwinningen van Gerben is me vooral opgevallen dat het ware teamprestaties waren. Gerben heeft zich ontpopt tot een leidersfiguur, die weet hoe hij zijn troepen moet aansturen en motiveren. Naast mijn vaste rol in de sprinttrein van Gerben geef ik mijn ervaring ook door aan onze andere jonge sprinters, bijvoorbeeld zoals bij Arne Marit tijdens de Giro d’Italia. Het is in deze rol dat ik me op mijn best voel.”

“Dit seizoen zijn er opnieuw een aantal jonge renners in de kleuren van Intermarché-Circus-Wanty doorgebroken. Ik denk aan Kobe Goossens, Rune Herregodts, Laurenz Rex of Gerben Thijssen. Dit betekent dat we op gebied van talentontwikkeling stappen blijven zetten. Dit is het resultaat van een goed evenwicht tussen jonge talenten en wegkapiteins. Rein Taaramäe en Boy van Poppel zijn twee van onze meest ervaren renners, die ons ondersteunen om onze jonge profs beter te maken.” “Rein neemt die rol hoofdzakelijk op in etappekoersen. Hij is het seizoen sterk begonnen met goede resultaten in rittenkoersen van één week en werd daarna laat opgeroepen voor de Ronde van Italië vanwege het uitvallen van Rune Herregodts en Taco van der Hoorn. Door ziekte heeft hij zich in de Giro niet kunnen laten zien. Rein is nu aan het opbouwen richting de Ronde van Spanje, waar hij als klimmer een belangrijke rol voor ons team heeft.” “Boy van Poppel heeft dan weer een sleutelrol in de ontwikkeling van de sprinttrein van Gerben Thijssen gespeeld en zijn zes belangrijke overwinningen van de afgelopen veertien maanden. Ook Boy concentreert zich op de Ronde van Spanje, waar hij samen met Julius Johansen en de andere renners uit de sprinttrein Gerben naar succes wilt loodsen.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner