INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Takeaways uit de persconferentie

In het kader van haar derde Ronde van Italië stelde team Intermarché-Circus-Wanty deze vrijdag zijn ambitie voor tijdens een persconferentie in Montesilvano (Pescara).

« Tijdens de eerste maanden van 2023 heb ik met grote regelmaat goede resultaten kunnen neerzetten. Opvallende uitschieters ontbreken voorlopig nog, in de Ronde van Oman greep ik bijvoorbeeld net naast het podium. Dat is waarom ik met grote honger naar mijn vierde Giro d’Italia trek. Ik kijk altijd uit naar een Grote Ronde vanwege de hogere mogelijkheden om een ontsnapping succesvol af te ronden dan in wedstrijden van pakweg een week. Voor een renner als mezelf wachten er opportuniteiten in elke rit met een lastige aankomst. Intermarché-Circus-Wanty heeft me altijd gesteund om deze kansen te grijpen, zoals in de Ronde van Spanje van 2021. Dit zal deze keer niet anders zijn. »

« Een wedstrijd van drie weken kent voor mij geen geheimen meer. Ik kan precies inschatten hoe zwaar het is en waar eventuele valkuilen zouden kunnen liggen. Mijn aanpak is altijd om een Grote Ronde van dag tot dag te bekijken en dat advies heb ik gedeeld met de jonge debutanten uit onze selectie, zodat ze een beter idee zouden hebben van wat er hen de komende drie weken te wachten staat. Ze zijn dolenthousiast om eraan te beginnen. Het is mijn missie om hen aan te sporen om hun voeten op de grond te houden, om mijn ervaring met hen te delen. Ik ben ervan overtuigd dat er voor alle renners in ons team kansen liggen, of het nu in de sprint, bergop of in de aanval is. »

« Mijn doel is om deze Giro uit te rijden en mijn limieten als sprinter te ontdekken. Door deel te nemen aan Parijs-Nice en de Ronde van Catalonië heb ik ervaring op het hoogste niveau kunnen opdoen. Ik heb vooral geleerd hoe belangrijk het op dit niveau is om een ploeg rondom je te hebben die je op het juiste moment naar voor kan gidsen. Daarvoor ben ik gelukkig dat ik in deze Giro kan rekenen op sterke mannen als Sven Erik Bystrøm of Laurenz Rex. Ze hebben een grote motor en hebben al hun dienst bewezen door verschillende topsprinters naar de overwinning te loodsen. »

« Ik heb veel bergop getraind om me op deze Giro voor te bereiden, want een sprint met een uitgedund peloton ligt me doorgaans beter dan een ware massasprint. Het gevoel was goed en ik rondde mijn laatste intense trainingsblok af met de klassieker Eschborn-Frankfurt. Ik ben tevens bereid om mijn ploeggenoten te helpen in de ritten die me minder goed liggen. Ik ben ervan overtuigd dat ik de bergen kan overleven. Dat is belangrijk, want mijn doel is om deze Giro d’Italia goed te beëindigen. »

« De Ronde van Italië is wellicht de eerste wedstrijd die ik ooit live gezien heb als kleuter, toen deze in de buurt van mijn thuis de Duits-Belgische grens overstak. Het is dus symbolisch dat ik net in deze wedstrijd mijn Grote Ronde debuut maak. Ik ben het hoogste niveau van het wielrennen aan het ontdekken sinds mijn aankomst bij Intermarché-Circus-Wanty en tot aan de ploegvoorstelling op Piazza Salotto in Pescara voelde het nog onwerkelijk dat ik aan één van de grootste wedstrijden ter wereld zal deelnemen. Ik kijk er nu erg naar uit om eraan te beginnen. »

« Mijn top tien in Parijs-Roubaix van vorige maand heeft mijn vertrouwen een ware boost gegeven. Ik voel me zowel mentaal als fysiek op en top voorbereid. Na de Hel van het Noorden heb ik een korte rustpauze ingelast vooraleer me via een stage op Mallorca klaar te stomen en de competitie in Eschborn-Frankfurt te hervatten. Mijn hoofddoel is om Rome te bereiken, want ik weet dat de inspanningen in deze wedstrijd van drie weken een gunstig effect op mijn progressie en het vervolg van mijn carrière zullen hebben. »

« Adrien Petit heeft me veel advies gegeven over hoe ik een wedstrijd van drie weken moet aanpakken en hoe ik op een intelligente manier met mijn krachten kan omspringen. Indien ik erin slaag om er de juiste rit uit te pikken, geloof ik dat het mogelijk is om de trui van het team te laten schitteren. Het ideale scenario voor mij zou zijn om van een ontsnapping die tot het einde draagt deel uit te maken. Ik zal ook niet twijfelen om mijn ploeggenoten te helpen, ik denk bijvoorbeeld aan het lanceren van onze sprinters. »

« Arne, Laurens Huys en ik zullen ons Grote Ronde debuut maken. We zullen elkaar steunen en motiveren om zo ver mogelijk te geraken. In dit soort beproevingen maakt de familiale sfeer binnen ons team meer dan anders het verschil. We hebben het geluk dat we op ervaren ploeggenoten kunnen rekenen. Ik ben vooral gelukkig met de aanwezigheid van Rein Taaramäe in onze selectie. Met zijn zeventien Grote Rondes is hij bij uitstek één van de renners met het meeste bagage in het Giro peloton. De voorbije weken heeft hij me regelmatig gecontacteerd om me tips te geven bij mijn voorbereiding en ervoor gezorgd dat ik op een relaxte manier richting Italië kon vertrekken. Rein heeft me gewaarschuwd over de zwaartegraad van deze beproeving, maar vooral ook aangemoedigd om in mijn eigen capaciteiten te geloven! »

« Anderhalf jaar geleden werd ik in Ortona uitgenodigd om de nieuwe samenwerking tussen Intermarché-Circus-Wanty en Vini Zabù aan te kondigen. Het was een trots moment voor mij om de Sciotti familie in ons team te verwelkomen, nadat ik eerder al de eer had om de kleuren van een Italiaans team met Vini Zabù als hoofdsponsor te vertegenwoordigen. Het is een grote meerwaarde voor ons team om te kunnen rekenen op partners als hen die wielrennen in hun hart dragen. De start in Pescara geeft onze voltallige groep een bijzondere motivatie om het beste van onszelf te geven en onze gloednieuwe trui te tonen. »

« Mijn vorm is in deze periode van het jaar nooit beter geweest. In mijn voorbereiding heb ik alles kunnen doen wat ik gepland had. Mijn goed gevoel Eschborn-Frankfurt bevestigde dat ik in topconditie aan de start van mijn vierde Ronde van Italië zal verschijnen. In de eerste twee weken wachten er behoorlijk veel ritten die me erg goed moeten liggen. Met het team zullen we de situatie dag per dag bekijken en elkaar afwisselen om in elke rit met een bepaalde renner voluit voor het hoogst haalbare resultaat te gaan. Zelf schenk ik bijzondere aandacht aan de rit richting Bergamo, de stad waarin ik opgegroeid ben. Die vijftiende rit zal me een extra prikkel bezorgen. Maar ik ben niet van plan om zo lang te wachten om me te laten zien! »

« We komen naar deze Giro met de ambitie om een rit te winnen, net als in de twee vorige edities. Ik heb uitstekende herinneringen aan de eerste twee deelnames overgehouden, met drie memorabele ritzeges. Dit succes was het resultaat van een grote strijdlust en een collectieve wil om het onmogelijke waar te maken. Deze spirit zal de komende drie weken opnieuw ons wapen zijn om er een mooie Ronde van Italië van te maken. »

« In elke rit zullen we op zoek gaan naar de mogelijkheden om met onze renners het best mogelijke resultaat te behalen. Daarvoor zullen we dag per dag de evolutie van het klassement analyseren en inschatten welke teams de ambitie hebben om te controleren. Onze renners zullen zich laten zien en dat vanaf het begin van de Giro. We hebben geen ambitie voor het algemene klassement. Maar wie weet, dankzij een ontsnapping is het mogelijk om te anticiperen en tijd te nemen. Anderhalf jaar geleden heeft Rein Taaramäe getoond dat het op deze manier zelfs mogelijk is om een dubbelslag te slaan en de leiderstrui te veroveren. »

« Deze Ronde van Italië zal een belangrijke stap in de ontwikkeling van onze drie jonge Belgische talenten zijn. Naast Taaramäe hebben we verschillende andere ervaren elementen aan hun zijde, die de kleuren van ons team in de allerbelangrijkste wedstrijden in de aanval hebben laten schitteren. Ik denk bijvoorbeeld aan Lorenzo Rota, die vorig jaar erg dicht bij ritwinst kwam of Sven Erik Bystrøm, die in de voorbije Ronde van Frankrijk de prijs van de strijdlust won. Ik geloof tevens in de kansen van Laurenz Rex in een ontsnapping. Met Niccolò Bonifazio en Arne Marit hebben we twee snelle renners in de rangen. In de bergen kijk ik uit naar de prestaties van Laurens Huys, Simone Petilli en Taaramäe. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner