INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Two talented climbers join Wanty-ReUz-Technord

Twee klimtalenten sluiten aan bij Wanty-ReUz-Technord

Wanty-ReUz-Technord versterkt haar selectie voor 2024 met de komst van talentvolle klimmers Gilles Dockx en Wouter Toussaint, die met onmiddellijke ingang bij het Continentale Development team van Intermarché-Wanty aansluiten. 

De 18-jarige Belg Gilles Dockx maakt de overstap naar de beloftencategorie in het team onder leiding van Kévin Van Melsen, na twee succesvolle seizoenen bij de junioren waarin hij drie keer solo won en zich op alle terreinen toonde in de grote koersen.

De voormalige veldrijder etaleerde zijn klimtalent onder meer met een zege in de Valkenburg klimclassic of zevende plaats in de GP Bob Jungels. De Antwerpse kampioen toonde zich ook op het voorplan in de Vlaamse kasseiklassiekers, zoals Nokere Koerse (7e), de E3 Classic (15e) en de Ronde van Vlaanderen (20e).

De 19-jarige Nederlander Wouter Toussaint werd verkozen tot Limburgs wielertalent van het jaar 2022, dankzij veelbelovende resultaten in de juniorencategorie op heuvelachtige parcoursen, zoals een zesde plaats in de Oostenrijkse Junioren Rundfahrt en een overwinning in de Omloop van de Maasvallei. 

In 2023 koerste hij tijdens zijn eerste jaar als belofte in de trui van Continentaal team TDT-Unibet en nam hij deel aan een tiental professionele wedstrijden. Als lid van de nationale selectie wordt de renner uit Kerkrade de tweede Nederlandse belofte in het Development Team van Intermarché-Wanty, naast de twee jaar oudere Huub Artz.

“Zoals voor vele jonge renners is het mijn droom om profwielrenner te worden. Ik heb dan ook niet getwijfeld om in te gaan op het aanbod van Wanty-ReUz-Technord, dat toch wel bekend staat als één van de betere opleidingsploegen. Ik heb een goed gevoel bij de contacten met Kévin Van Melsen, omdat er naast de focus op performance ook belang gehecht wordt aan de persoonlijke band met de renners en de staff. Die omstandigheden zijn voor een jonge renner als mezelf essentieel om rustig te kunnen groeien. Van mijn overstap naar de beloften verwacht ik dat het vooral een jaar van leren zal zijn, al hoop ik stiekem om er dit jaar al in te slagen om eens een mooie ereplaats te behalen of om me te kunnen onderscheiden met een ontsnapping of in dienst aan de zijde van onze kopmannen. In de langere wedstrijden bij de beloften zal ik wellicht moeten leren om wat voorzichtiger met mijn aanvallende koersstijl om te springen. De beloften van Wanty-ReUz-Technord krijgen ook regelmatig de kans om met het World Team te koersen. Het zou een droom zijn om op een dag de trui Intermarché-Wanty te kunnen dragen, bijvoorbeeld in de Heistse Pijl, mijn thuiskoers.”

“Ik hoor vaak positieve verhalen over de ontwikkelingsstructuur van Intermarché-Wanty. Het feit dat zeven renners van Wanty-ReUz-Technord na 2023 de overstap naar de profs gemaakt hebben getuigt over de kwaliteit van de werking. Dat is waarom ik gelukkig ben met de kans om bij het development team aan te sluiten. In deze fase van mijn ontwikkeling voel ik dat het belangrijk is om te trainen en koersen met mijn leeftijdsgenoten. De ploeg biedt me een wedstrijdprogramma op maat van mijn noden. Ik heb de ambitie om me te onderscheiden in de verschillende heuvelachtige wedstrijden van de U23 Road Series, vooral in mijn regio, en hoop de kans te krijgen om me als klimmer te tonen in wedstrijden als de Giro Next Gen, de Giro Valle d’Aosta of Luik-Bastenaken-Luik U23. Het is tevens mijn intentie om progressie te blijven maken in het tijdrijden. Wat me eveneens erg aanspreekt bij Wanty-ReUz-Technord, is de solidariteit in deze groep. Er wordt telkens met grote teamspirit naar de koers getrokken om een collectieve prestatie neer te zetten, wat uiteindelijk tot heel wat overwinningen met veel verschillende renners geleid heeft. Kévin Van Melsen en Christophe Prémont doen er alles aan om een aangename werksfeer te creëren, waarin iedereen zich kan ontplooien en kansen krijgt. Dat heb ik tijdens mijn eerste trainingskamp met het team in Spanje al snel opgemerkt. Alle leden uit het team hebben me een warme ontvangst bezorgd en zijn erg behulpzaam. Ik kan dus niet wachten om aan de competitie te beginnen!”

“Met Gilles Dockx en Wouter Toussaint hebben we nog twee klimtalenten aan onze selectie voor 2024 kunnen toevoegen. Beiden hebben in de juniorencategorie hun capaciteiten uitvoerig ten toon gesteld. Gilles Dockx deed dit niet alleen op de heuvelachtige parcoursen waarvoor hij uit het hout gesneden is, maar ook in de kasseiklassiekers. Bovendien beschikt hij over snelle benen. Dat hij in staat is om zich alle terreinen te tonen, zorgt ervoor dat hij een erg interessant profiel heeft voor ons team.” “Wouter Toussaint is pas bij de junioren beginnen koersen en kon zich dankzij zijn grote motor al vrij snel onderscheiden. In 2023 heeft hij als eerstejaars belofte veel werk verricht in dienst van zijn ploeggenoten, bijna uitsluitend in wedstrijden tussen de profs. Op technisch vlak heeft hij nog een zekere progressiemarge. Daarom zijn we ervan overtuigd dat hij bij Wanty-ReUz-Technord snel nieuwe stappen in zijn ontwikkeling kan maken en kan bevestigen dat hij een sterke toegevoegde waarde voor ons team is.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner