INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Tour de France

Intermarché-Circus-Wanty onthult zijn selectie voor de Tour de France

Op zaterdag 1 juli zal team Intermarché-Circus-Wanty zijn zesde Ronde van Frankrijk aanvatten in Bilbao, in het Baskenland. Om er te schitteren koos het Waalse World Team voor een sterke en ervaren selectie, met onder meer drie ritwinnaars in de Tour en verschillende voormalige truidragers.

PARCOURS

In totaal bevat de 110e editie acht bergetappes waarvan vier met een aankomst bergop, acht ritten op maat van sprinters, slechts één tijdrit van 22 kilometer en een uitje buiten de Franse landsgrenzen gedurende de eerste drie dagen in het Baskenland.

De eerste gele trui wordt na een eerste geaccidenteerde etappe met meer dan 3000 te overwinnen hoogtemeters rondom Bilbao uitgereikt, gevolgd door een andere heuvelachtige rit met onder meer de Alto de Jaizkibel op 20 kilometer voor de streep. Het peloton gaat daarna in de richting van Frankrijk met twee kansen voor sprinters, gevolgd door een eerste gevecht in de Pyreneeën op dag vijf richting Laruns.

Skistation Cauterets-Campbasque is aan het einde van de zesde rit het decor van de eerste aankomst bergop, voorafgegaan door de Col d’Aspin en de Col du Tourmalet. Na nieuwe kansen voor sprinters keert het peloton voor het eerst sinds 35 jaar terug naar de Puy de Dôme, waar de eerste week met een aankomst bergop in het Centraal Massief afgesloten wordt.

De rustdag in Clermont-Ferrand wordt door drie etappes voor de sterke mannen gevolgd, waarna in de Jura op 14 juli op de top van de Grand Colombier gefinisht wordt. Vervolgens wachten twee etappes met meer dan 4000 te overwinnen hoogtemeters in de Alpen, de eerste richting Morzine na de afdaling van de Col de Joux-Plane en de tweede naar de top van Saint-Gervais – Mont Blanc, waar de renners de tweede rustdag zullen doorbrengen.

De enige rit tegen de klok opent de derde week in de Haute-Savoie en bevat de Côte de Domancy (2,5km aan 9,4%) in de slotfase van de 22 kilometer lange beproeving. Daags nadien wachten vier grote hindernissen, waaronder het dak van deze editie op de top van de Col de la Lôze (2304 meter) en de slotklim van deze koninginnenrit met 5000 te overwinnen hoogtemeters naar de Altiport de Courchevel.

De sprinters kunnen de twee daaropvolgende ritten benutten voor een nieuw gevecht in de Vogezen, in de twintigste etappe van 133 kilometer die met de Col du Platzerwasel eindigt. De 110e editie wordt, zoals de traditie het wilt, met de 21e rit op het circuit van de Champs-Elysées afgesloten. 

SELECTIE

Dankzij zijn zevende plaats in de editie van 2022, behaalde Louis Meintjes de eerste top 10 van het Waalse team in de Ronde van Frankrijk. De Zuid-Afrikaan, die eveneens twee achtste plaatsen op zijn palmares heeft (2016 en 2017), kan onder meer voor het derde jaar op rij rekenen op de steun van de Duitser Georg Zimmermann, die begin deze maand de zesde rit van het Critérium du Dauphiné naar Crest-Voland op zijn naam schreef.

De Eritreeër Biniam Girmay zal bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk het team in de sprintetappes leiden. Net als bij zijn recente zege in de Tour de Suisse kan de Eritreeër terugvallen op de ervaren Adrien Petit en voormalig gele truidrager en ritwinnaar Mike Teunissen. Laatstgenoemde won vorige maand in de Tour of Norway, zijn eerste overwinning sinds de Tour van 2019.

Met de Portugees Rui Costa en de Fransman Lilian Calmejane maken nog twee andere ritwinnaars deel uit van de selectie. De voormalige wereldkampioen telt drie ritzeges op zijn palmares en zal voor de tiende keer aan de start komen. Voor Calmejane, winnaar in 2017 op Station des Rousses en drager van de bollentrui, zal het de vijfde deelname zijn.

Tot slot keert Dion Smith voor het eerst terug naar de Tour sinds hij in 2018 de geschiedenisboeken indook, door de eerste renner van zijn land en uit het team van Jean-François Bourlart te worden die in de Ronde van Frankrijk een onderscheidende trui droeg. De Nieuw-Zeelander schonk zichzelf de eer om gedurende drie dagen lang de bollentrui te dragen.

De sportieve directie wordt verzekerd door Aike Visbeek, Steven De Neef, Laurenzo Lapage en Pieter Vanspeybrouck.

“Ik ben fier om aan mijn eerste Tour de France deel te nemen. Het is een kinderdroom die werkelijkheid wordt, dit is de grootste wielerwedstrijd ter wereld. Ik ben zeer gemotiveerd en kan niet wachten om eraan te beginnen. Ik ben ervan overtuigd dat het een onvergetelijke ervaring zal zijn met de aanwezigheid van de vele supporters langs de kant van de weg, waaronder ook mijn landgenoten. Mijn overwinning in de Tour de Suisse geeft me veel vertrouwen in mijn capaciteiten om met de beste renners te kunnen wedijveren in de sprint.” “Mijn hoofddoel in deze Tour is om de droom van het team te verwezenlijken, net als mijn eigen droom, en dat is het winnen van een rit. Samen hebben we verschillende ritten verkend. De eerste in het Baskenland zullen erg moeilijk zijn, maar ik heb vertrouwen in mijn conditie en zal het beste van mezelf geven, wat er ook gebeurt. Ik zal de wedstrijd dag per dag aanpakken. We hebben een plan en we zullen deze in de praktijk proberen omzetten om te winnen.”

“Na mijn zevende plaats in het eindklassement van vorig jaar hoop ik deze editie nog beter te doen. Om daar te geraken heb je de benen nodig, maar ook een deel geluk. Mijn gevoel is goed, ik heb vertrouwen in mezelf. Het parcours van deze Tour is voordelig voor klimmers. Ik hoop dat ik gespaard kan blijven van valpartijen en andere tegenslag en dan moet ik enkel nog alles geven om in de top tien te geraken en waarom niet, beter doen van in 2022.”

"Mijn rol is om Biniam Girmay zo goed mogelijk te ondersteunen om zijn kansen op een ritzege te vergroten, maar ook om onze klimmers te beschermen, hen uit de wind te zetten en hen te gidsen bij het positioneren in aanloop naar de hellingen. Met Dion Smith, Adrien Petit en mezelf vormen we een ervaren sprinttrein rondom Biniam. We hebben volledig vertrouwen in zijn capaciteiten om te winnen."

"Na twee jaar afwezigheid ben ik gelukkig om opnieuw naar de Tour terug te keren. Ik heb magische momenten in deze wedstrijd beleefd. Voor een wielrenner kan niks het gevoel van trots dat je bij een deelname aan de Tour ervaart evenaren. Het is ook een plezier om de kleuren van Intermarché-Circus-Wanty te verdedigen. We verwachten een stevige start, een beetje zoals in Nice in 2020. De stijle wegen in het Baskenland zullen al snel voor afscheiding zorgen en een soort van hiërarchie in het peloton creëren. Misschien kan dat helpen om de nervositeit te verminderen, tenzij er regen bij komt kijken. Wat er ook gebeurt, we zijn er klaar voor."

@cyclingmedia_agency - Tour de France 2023 - 110th Edition, Day-2, Training and Team Presentation - 28

"Het is mijn elfde Tour de France. Ik heb al verschillende fantastische herinneringen verzameld in deze wedstrijd. Uiteraard mijn drie ritzeges, maar ook de eindzege als ploeggenoot van Tadej Pogacar en een onvergetelijke aankomst op de Champs-Elysées. De voorbije jaren nam ik deel in een knechtenrol aan de zijde van mijn kopmannen. Met Intermarché-Circus-Wanty profiteer ik van een nieuwe wind. Het is zeer bijzonder om de Tour met een Belgisch team te rijden." "Ik wil Jean-François Bourlart helpen bij het verwezenlijken van zijn droom om een eerste ritzege te behalen. We moeten de wedstrijd dag per dag bekijken. Net als in de Tour de Suisse, waarin ik voor de start van de koninginnenrit dacht dat ik niet de benen had om in de ontsnapping te gaan en uiteindelijk met de beste renners voor de ritzege koerste. Je moet geluk hebben. Ik wil ook de ploeg ondersteunen tijdens deze wedstrijd, want communicatie is belangrijk."

“Our ambition for the Tour 2023 is to take our very first stage win and to finish in the top ten of the final classification. To achieve this, last winter we built a strong and experienced group around our leaders Biniam Girmay and Louis Meintjes. This group raced often together and this from our first races of the season on Majorca. In May, our preselection started a specific preparation with a collective altitude camp and two parallel race programmes. A larger selection benefited from this preparation, which enabled us to fill in the absences of Kobe Goossens and Rune Herregodts. We can head to Bilbao with confidence.”

“Onze ambitie in deze Ronde van Frankrijk 2023 is om een ritzege en een top tien in het eindklassement te behalen. Daarvoor hebben we afgelopen winter een sterke en ervaren kern rondom onze kopmannen Biniam Girmay en Louis Meintjes samengesteld. Deze groep heeft vaak samen gekoerst en dat vanaf onze eerste wedstrijden van het seizoen op Mallorca. In mei is onze selectie aan een specifieke voorbereiding begonnen, via een collectieve hoogtestage en twee parallelle wedstrijdprogramma’s. Een brede selectie heeft dit traject gevolgd, wat het ons mogelijk gemaakt heeft om de spijtige afwezigheid van Kobe Goossens en Rune Herregodts op te vangen. We zien deze Tour de France met vertrouwen tegemoet.”

“We zijn verheugd dat onze kapitein Adrien Petit na een dubbele blessure terug op volle kracht is. Binnen ons ervaren team is hij een belangrijke pion waarin Biniam Girmay veel vertrouwen heeft. Vorige week leidde zijn hereniging met Mike Teunissen en Girmay al meteen tot een mooie zege in de Tour de Suisse. In diezelfde wedstrijd hebben we tevens de ambitie van Lilian Calmejane, Rui Costa en Dion Smith kunnen bewonderen, zowel in de aanval als in functie van het team.”

“Ook in het Critérium du Dauphiné hebben onze renners getoond dat ze op goede weg waren richting de Tour de France, met een schitterende zege van Georg Zimmermann in Crest-Voland en een zevende plaats in het eindklassement van Louis Meintjes. Ik merk op dat drie renners uit onze selectie recent een zege behaalden, wat van de goede dynamiek getuigt een onze groep een extra motivatie bezorgt. Ik ben ervan overtuigd dat we met onze acht renners elke dag kaarten op tafel hebben om voor de ritzege te strijden, ongeacht het parcours.”

EEN SPECIALE TRUI TER ERE VAN GOBERT MATERIAUX

Ter ere van historische partner Gobert Matériaux zullen de acht renners van Intermarché-Circus-Wanty in de 110e editie van de Ronde van Frankrijk een nieuwe trui dragen. De door Nalini geproduceerde uitrusting zal deze donderdag 29 juni tijdens de ploegenpresentatie voor het Guggenheim Museum in Bilbao aan het publiek voorgesteld worden.

Gobert Matériaux steunt sinds 2002 het wielerproject van Jean-François Bourlart, toen nog onder de naam Team Storez – VC Ath en behorend tot de amateur categorie. Exact vijftien jaar na het begin van de samenwerking stond de familiale groep afkomstig uit Soignies aan de zijde van het Waalse team bij de eerste deelname aan de Ronde van Frankrijk en enkele jaren later bij de intrede op het allerhoogste niveau van het wielrennen. 

Voor de zesde deelname aan de meest prestigieuze wielerwedstrijd ter wereld heeft Intermarché-Circus-Wanty beroep gedaan op de Belgische designer stycle.design, die gezorgd heeft voor een ontwerp dat de hoofdsponsoren uitdrukkelijk in de verf zet, dankzij een egaal witte achtergrond centraal op de trui. Op dit oppervlak bezet Gobert Matériaux een centrale plaats op de borst, naast de prominente plaats op de rug waar het logo zich sinds begin 2023 bevindt. De typische fluo gele kleur van het team is dominant op de schouders, terwijl het onderste deel van de uitrusting zijn marine blauwe aspect behoudt.

“Het is een eer voor mij om de start van mijn eerste Tour de France in mijn carrière met deze trui aan te vatten. We hebben het geluk om te kunnen rekenen op sponsors die erg toegewijd zijn aan ons team. Ik heb het over een betrokkenheid op lange termijn, zoals die van Gobert Matériaux. Het zijn onze partners die ons team doen leven. Deze trui is een zeer mooie blijk van waardering. Op sobere en elegante manier biedt ze de visibiliteit die ze verdienen. We voelen ons klaar om hun vertrouwen op sportief gebied te belonen. Ik ben ervan overtuigd dat we deze schitterende uitrusting in deze Tour zullen laten schitteren, op jacht naar onze eerste overwinning.”

“Verdeler van Bouwmaterialen Gobert Matériaux is een historische partner Gobert Matériaux, die al meer dan twintig jaar een zeer belangrijke rol in de evolutie van onze structuur speelt, van op amateurniveau tot het worden van het eerste Waalse World Team in de geschiedenis. Generatie op generatie werd de betrokkenheid van de familie bij ons project versterkt. We wilden onze jarenlange samenwerking eren met een speciale uitrusting in onze zesde deelname aan de Ronde van Frankrijk, de meest prestigieuze wielerwedstrijd ter wereld. Het is onze ambitie om een eerste ritzege te schenken aan Gobert Matériaux en aan al onze andere trouwe sponsoren die onze fantastische progressie jaar mogelijk gemaakt hebben.”

“Groupe Gobert is als eerste partner is het project van Jean-François ingestapt toen hij in 2001 de VC Ath overnam. Onze affiniteit met de ploeg is doorheen de seizoenen alleen maar gestegen. Na vijftien jaar van hard werk hebben onze inspanningen tot een eerste deelname aan de Tour de France geleid, een bekroning. Het was onwerkelijk. De Grand Départ in 2017 Düsseldorf blijft mijn beste souvenir. Deze speciale trui in onze zesde deelname geeft ons de gelegenheid om te herhalen hoe erg Groupe Gobert bij het project betrokken is en hoe fier we zijn om het team te ondersteunen. Deze nieuwe trui biedt ons een fantastische visibiliteit en motiveert ons allen om onze absolute droom te verwezenlijken, dat is een etappe winnen.”

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner