INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
European Championships

Alexander Kristoff gaat op zoek naar een tweede titel

Deze zondag nemen vier renners van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux deel aan de Europese kampioenschappen in het Duitse München, waar er deze maand ter ere van de vijftigste verjaardag van de Olympische Spelen een multidisciplinair kampioenschap georganiseerd wordt. Vijf jaar na zijn succes in Herning gaat Alexander Kristoff op zoek naar een tweede titel op een parcours op maat voor sprinters. Naast de Noor, werden ook de Belg Aimé De Gendt, de Hongaar Barnabás Peák en de Nederlander Boy van Poppel geselecteerd om de kleuren van hun land te vertegenwoordigen in de wegrit voor Heren Elite.

De Heren Elite krijgen een parcours van 209,4 kilometer voorgeschoteld, bestaande uit een 144,4 kilometer lange rit in lijn vanuit Murnau am Staffelsee en vijf ronden op een nagenoeg vlak stadsparcours van dertien kilometer in het hart van de metropool. Dat betekent dat de 1360 hoogtemeters in de aanloop moeten overwonnen worden, met de Alpen op de achtergrond. De Kesselberg (5km aan 5,1%), de kasseien in Bad Tölz (0,4km aan 5%) en de steile Schlossberg (1km aan 10%) zijn de meest noemenswaardige hellingen vooraleer het peloton voor een eerste keer over de finish op de Odeonsplatz in het oude stadscentrum van München rijdt.

Alexander Kristoff miste sinds zijn titel geen enkele editie en kwam naast een elfde plaats in Glasgow 2018 nog een keer dicht bij de titel in Alkmaar 2019 door de pelotonsprint voor de vierde plaats te winnen. Voor Barnabás Peák is het de tweede deelname op rij, terwijl Aimé De Gendt de Belgische kleuren voor het eerst op een kampioenschap bij de profs verdedigt.

« Ik pluk nu de vruchten van drie zware weken in de Ronde van Frankrijk. Mijn conditie gaat in stijgende lijn en dat motiveert me. Want na mijn derde plaats in de Tour of Leuven en overwinning in het Circuit Franco-Belge staan er nog heel wat interessante wedstrijden voor mij op het programma. Deze zondag kom ik met ambitie aan de start van het Europese kampioenschap. Sinds mijn zege in 2017 leverde Italië alle Europese kampioenen af en ik hoop het hen moeilijk te maken om een vijfde titel op rij te behalen, al zijn volgens mij op dit parcours de pure sprinters zoals Fabio Jakobsen en Tim Merlier de te kloppen mannen. Het parcours is toch een stuk minder zwaar dan dat van mijn twee voorbije wedstrijden in België. Alles zal in de aanloop naar de sprint moeten meezitten voor mij om een tweede titel te kunnen behalen. Om de laatste 500 meter in een goede uitgangspositie te kunnen beginnen, krijg ik enkele sterke Noorse ploeggenoten zoals Anders Skaarseth en de Noorse kampioen Rasmus Tiller aan mijn zijden. We zullen hopelijk al onze mankracht in de slotfase kunnen inzetten, want we moeten de wedstrijd niet dragen. »

« Ik voel me vereerd met deze eerste selectie, want ik had al langer de ambitie om de Belgische kleuren bij de profs te mogen verdedigen. Dit betekent dat mijn werk in functie van mijn kopmannen bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux ook bij de nationale ploeg opgevallen is. Op basis van de deelnemerslijst kan ik opmaken dat de meeste landen een massasprint verwachten in München. Ik zal mijn ervaring uit de voorbereiding voor de sprint binnen onze ploeg kunnen gebruiken in functie van Tim Merlier, die één van de favorieten zal zijn. » « Als onderdeel van de sprinttrein moet je aan het einde van de wedstrijd een korte inspanning aan een erg hoog ritme kunnen leveren. Die inspanning is erg verschillend van wat ik gewoon ben in de klassiekers, waarin het vooral zo lang mogelijk overleven is. In ons team gaat er steeds meer aandacht naar de voorbereiding van de sprint. Dit seizoen werkten we voor het eerst met drie vaste sprinttreinen. Ik koerste dit seizoen vaak aan de zijde van Biniam Girmay, zoals in de Ronde van Italië, maar ook in functie van Alexander Kristoff in enkele eendagskoersen als Eschborn-Frankfurt of de Brussels Cycling Classic. » « Elk jaar opnieuw kijk ik uit naar deze periode van het seizoen vol mooie eendagskoersen die op mijn lijf geschreven zijn. In 2019 behaalde ik mijn eerste profzege begin september. Exact één jaar geleden kwam ik op het podium van de Druivenkoers en de Brussels Cycling Classic. Na het Belgische kampioenschap ben ik naar Livigno op hoogtestage getrokken vooraleer in de Ronde van Wallonië opnieuw in competitie te treden. Ik ben er klaar voor! »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner