INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Biniam Girmay – Fragmenten uit de persconferentie

Bij zijn eerste deelname aan Gent-Wevelgem deze zondag heeft Biniam Girmay zijn naam aan de wielergeschiedenis toegevoegd door de eerste Afrikaanse renner te worden die een World Tour klassieker wint, en dat op 21-jarige leeftijd. In hotel Zuidwege in Zedelgem heeft de renner uit Eritrea deze maandag de vragen van de journalisten beantwoord, met aan de zijde van Aike Visbeek (Performance Manager). Biniam Girmay: « Wat me deze zondag overkomen is, was een ongelofelijke ervaring. ’s Avonds heb ik samen met het team mijn overwinning kunnen vieren. Iedereen was gelukkig om me te zien winnen, sommigen zelfs meer dan ikzelf. De berichten met felicitaties komen met duizenden toe, en hetzelfde geldt voor de uitnodigingen van journalisten van over de hele wereld. Ik verwacht een groot feest bij mijn terugkeer in Eritrea. Niet enkel voor het vieren van deze overwinning, maar ook ter ere van de verschillende Afrikaanse titels die mijn landgenoten recent behaald hebben. Ik heb ook nood aan een terugkeer naar mijn land om mijn naasten te zien, het is voor mij belangrijk om ze dicht bij me te hebben. » « Ik begin nu beetje bij beetje te beseffen wat ik gisteren gerealiseerd heb. Weinig renners hadden de kans om op mijn leeftijd dergelijke klassieker te winnen. In vergelijking met de wereldkampioenschappen in Leuven is de overwinning in Gent-Wevelgem nog betekenisvoller voor het Afrikaanse continent. Want het betreft een elitewedstrijd, tegen de allerbeste renners ter wereld. » « De steun van mijn team was doorslaggevend in de verwezenlijking van dit historisch evenement. Aangezien ik nog nooit aan Gent-Wevelgem deelgenomen had, kende ik geen enkele weg en had ik geen enkel herkenningspunt. Ik heb van de eerste tot de laatste kilometer op de aanwijzingen van mijn sportdirecteurs vertrouwd. Ze hebben me ideaal op de weg naar de overwinning gezet en het perfecte scenario is uitgekomen. Wanneer ik het bord van de laatste 300 meter zag, kreeg ik vertrouwen in mijn sprint.  Mijn inspanning op 250 meter van de lijn beginnen leek misschien vroeg, maar voor een explosieve renner als ik is het de ideale afstand. »
« In mijn ogen is een familiale sfeer primordiaal voor mijn welzijn. Het is één van de redenen waardoor ik me goed voel bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux en ik wens hier zo lang mogelijk te blijven. Het team is in een dynamiek van constante groei. We maken als een familie samen progressie en we hebben gisteren gezien waar ons project toe kan leiden. » « Het is nu drie maand geleden sinds ik mijn vrouw en mijn dochtertje voor het laatst zag. Het is belangrijk dat ik voor hen zorg. Samen met het team hebben we een mooi wedstrijdprogramma voor het voorjaar samengesteld en dat heeft tot een groot succes geleid. De Ronde van Vlaanderen behoorde niet tot de planning en ik denk er niet aan om van dit idee af te wijken. Ik ben nog jong, ik krijg nog kansen om meerdere kasseiklassiekers in mijn programma op te nemen en dat is trouwens ook mijn wens. » « Ik ga me nu richten op de voorbereiding op de Ronde van Italië, mijn eerste Grote Ronde. Bij mij in Asmara kan ik in optimale omstandigheden op 2400 meter hoogte trainen. Tot nu toe bleef ik gespaard van fysieke problemen en valpartijen. Mijn conditie is op de afspraak. Het doel voor de Giro is om ons hoofddoel te verwezenlijken, namelijk een ritzege veroveren. »
Aike Visbeek (Performance Manager) : « Wat Biniam Girmay verwezenlijkt heeft, is boven onze verwachtingen. We wisten dat hij op een hoog niveau koerste na zijn twaalfde plaats in zijn eerste Milaan-San Remo en zijn vijfde plaats in de E3 Classic. We dachten dat hij met deze capaciteiten in staat was om op het podium van Gent-Wevelgem te eindigen. Het is voor die reden dat we beslist hebben om hem deze zondag hier op te stellen in plaats van in La Roue Tourangelle. En zo schreef hij een memorabele pagina van de wielergeschiedenis. » « Dit succes weerspiegelt eveneens de dynamiek van ons team. Aan de zijde van jonge talenten als Biniam Girmay beschikken we ook over renners met een grote ervaring zoals Alexander Kristoff, Adrien Petit of Andrea Pasqualon. We waren één van de best vertegenwoordigde teams vooraan zondag en dat getuigt van het perfecte evenwicht in onze ploeg. » « Deze alchimie vertaalt zich in de wedstrijd, maar ook daarbuiten. ’s Ochtends hebben de renners plezier wanneer ze elkaar voor de briefing bij het ontbijt ontmoeten. Weinig teams kunnen zeggen dat ze zo een gezellige omgeving hebben. Het menselijke aspect is een heel belangrijke factor in het sprookje dat we gisteren beleefd hebben. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner