INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Gent - Wevelgem

Biniam Girmay gaat de geschiedenisboeken in

Op deze 27 maart heeft de Eritreeër Biniam Girmay dankzij het winnen van Gent-Wevelgem (2.UWT) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux een historisch succes geschonken. Op 21-jarige leeftijd werd de renner uit Asmara de eerste Afrikaanse renner die een World Tour klassieker wint, en de eerste renner van het team die een Vlaamse World Tour klassieker kon winnen. Het succes was voor het World Team nog meer overweldigend aangezien het exact zes jaar na het verlies van Antoine Demoitié in dezelfde wedstrijd plaatsvond. Na een buitengewone prestatie in de E3 Classic drie dagen eerder, won Biniam Girmay een sprint met vier renners, nadat hij zijn ultieme inspanning aan het einde van de 248 koers op 250 meter van de finish inzette. In zijn allereerste deelname aan de wedstrijd sloot Girmay een voorbeeldige collectieve prestatie van de formatie van Jean-François Bourlart aan, die verder ook kon rekenen op Alexander Kristoff (11e aan de aankomst), Andrea Pasqualon (14e) en Adrien Petit (38e) in de eerste achtervolgende groep 8 seconden later. Biniam Girmay kwam met een tweede groep boven op de derde passage van de Kemmelberg, de laatste hindernis van het parcours. Met de hulp van zijn drie ploeggenoten slaagde hij erin om op 27 kilometer van de finish de kop van de wedstrijd te vervoegen, die intussen uit een veertigtal renners bestond, vooraleer twee kilometer later met een viertal ten aanval te trekken. Na 25 spannende kilometers streed het kwartet in de straten van Wevelgem voor de overwinning en het was de renner uit Asmara die na vijf en een half uur wedstrijd triomfeerde.

« Deze historische overwinning is zo belangrijk voor mezelf, voor mijn team, voor wielrennen in Afrika! Sinds de E3 Classic, mijn allereerste Vlaamse klassieker, ben ik helemaal verkocht aan het kasseiwerk. Ik twijfelde dan ook geen moment toen de ploeg me voorstelde om mijn voorjaar met Gent-Wevelgem af te sluiten. Net als vorige vrijdag heb weer ontzettend genoten vandaag, zo veel mensen langs de kant van de weg moedigden me aan. Nooit had ik gedacht dat ik de dag met de overwinning zou afsluiten, want de Vlaamse klassiekers zijn ongelofelijk moeilijk om zonder ervaring af te werken. Ik wil mijn team echt bedanken voor het geloof in mij. In elke wedstrijd kon ik op de onvoorwaardelijke steun van mijn ploeggenoten rekenen de precieze aanwijzingen vanuit de volgwagen waren van groot belang. Pas in de slothectometers begon ik te geloven in de overwinning. Ik lanceerde mijn sprint op 250 meter van de lijn, sloot mijn ogen en ging vol aan. Ik besef nog niet goed dat wat me net overkomen is, ik ben zonet de eerste Afrikaanse wielrenner die een klassieker wint geworden! »

« Dit is een historische overwinning voor ons team, voor wielrennen in Afrika en voor de wielerwereld in het algemeen. Sinds het verlies van Antoine Demoitié hebben we een speciale connectie met deze wedstrijd, wat dit succes nog een grotere dimensie bezorgt. We waren zeer fier dat Biniam Girmay vorig seizoen voor ons team koos, op het moment dat we met Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux in 2021 de overstap naar de World Tour maakten. Dit is een grote verdienste van Biniam Girmay, die jarenlang veel opofferingen gemaakt heeft om profwielrenner te worden. Hij heeft heel hard gewerkt om dit niveau te bereiken en zijn investeringen hebben tot een groot succes geleid. We zullen met alle partners, staff en renners van dit succes genieten. »

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner