INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Dimitri Claeys versterkt de sportieve directie aan het einde van het seizoen

Dimitri Claeys zal dit najaar zijn laatste maanden als profwielrenner afwerken in het shirt van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux om daarna het team van ploegleiders van de Belgische formatie te versterken. De 35-jarige Belg blijft zo na zijn actieve carrière verbonden aan de Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux familie, die hij voor het eerst vervoegde in 2016.

Dat jaar schonk Claeys het Belgische team twee overwinningen: de GP Jef Scherens en een rit in de Ronde van Wallonië. Met een negende plaats was de klassieke en strijdlustige renner dankzij een lange ontsnapping ook de eerste renner van het team in de Ronde van Vlaanderen. Voor hij in 2022 zijn terugkeer naar het Waalse team maakte, schreef hij eveneens de Vierdaagse van Duinkerke (2018), de Famenne Ardenne Classic (2019) en een rit in de Ronde van Croatië (2015) op zijn naam en eindigde hij een tweede keer in de top tien van de Ronde van Vlaanderen (6e in 2020). De dubbele Belgische kampioen bij de beloften eindigde twee keer de Ronde van Frankrijk (2017, 2018) en de Ronde van Spanje (2021).

Dimitri Claeys zal dus net als zijn ploeggenoot Kévin Van Melsen eind dit jaar zijn Cube fiets voor de ploegleiderswagen inruilen, om respectievelijk de renners van het World Team en het Development project te omkaderen.  Het duo treedt daarmee in de voetsporen van Pieter Vanspeybrouck, die hen vorige winter deze overstap voordeed. Dankzij het opleiden van deze nieuwe generatie ploegleiders binnen de ervaren Performance Cel bouwt Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux aan de langetermijnvisie van het team.

« Mijn terugkeer naar Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux vorige winter voelde aan als thuiskomen. Ik heb altijd goede herinneringen aan 2016 over gehouden en ook al was het team intussen een stuk professioneler geworden, aan de familiale sfeer was niks veranderd. Onbewust wist ik dat het in deze omgeving was dat ik mijn carrière als wielrenner wilde afsluiten, omringd door personen met wie ik graag samenwerk. Ik had misschien nog geen plannen, maar ik voelde wel dat ik klaar was voor een nieuwe uitdaging en ik ben dan ook dankbaar voor deze kans om naar de omkadering van het team door te groeien. Ik ben enthousiast om op een andere manier aan de progressie van dit project mee te werken, ik heb hier een heel goed gevoel bij. »

« Maar eerst wil ik mijn 23 jaren als wielrenner in schoonheid afsluiten, mijn motivatie is groot om nog enkele maanden het beste van mezelf te geven. Mijn carrière heeft me talrijke hoogtepunten gebracht, zoals mijn vijf overwinningen bij de profs of mijn twee nationale titels bij de beloften. Maar ook het terugvechten na tegenslagen beschouw ik als belangrijke bijdrages aan mijn ervaring. Ik denk aan het verlies van onze ploeggenoot Antoine Demoitié na Gent-Wevelgem 2016. Dat was een uitzonderlijk emotionele periode voor de Wanty-Gobert familie. Enkele dagen na de droevige gebeurtenis steeg ik boven mezelf uit in de vroege vlucht van de Ronde van Vlaanderen, met een negende plaats maakte ik mijn doorbraak in het klassieke werk. »

« Als renner heb ik de kans gekregen om heel wat ervaring op te bouwen, maar het is evenwel onmogelijk om een overzicht te hebben over alles wat door de staffleden van het team georganiseerd wordt om ons in de beste omstandigheden aan de start van de wedstrijden te krijgen. Ik kan niet wachten om deze aspecten te ontdekken, het is een nieuwe wereld die voor mij open zal gaan. Ik heb de contacten met de omkadering van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux altijd geapprecieerd en ik kijk ernaar uit om in hun midden in mijn nieuwe rol te groeien. Als ploegleider wil ik er zijn voor onze renners. »

« We houden ervan om onze renners bij het beëindigen van hun sportieve carrière op weg te zetten naar een nieuwe rol binnen onze structuur. Het is deel van onze missie om hen aan onze talrijke partners uit de Want You Club te linken of hen de kans te bieden om de sportieve omkadering te vervoegen. Dimitri Claeys en Kévin van Melsen zullen deze weg volgen, net als Pieter Vanspeybrouck vorige winter. Ik ben verheugd dat ze op ons aanbod ingegaan zijn om vanaf volgend seizoen onze Performance cel te versterken. Beide renners hebben tijdens hun carrière samen met ons team stappen gezet richting de internationale elite. Ze zijn dragers van onze cultuur en waarden in onze structuur, ze kennen onze strategie en de evolutie van onze werking. Ik ben ook verheugd dat we de balans kunnen versterken tussen de ervaren leden uit onze Performance cel en de nieuwe generatie sportdirecteurs met moderne visie, die recent nog van het peloton deel uitmaakten. Ik ben ervan overtuigd dat dit evenwicht ons dankzij een uitwisseling van ervaring tussen alle leden van het Performance team naar de top zal leiden. »

« Stap voor stap blijven we investeren in de funderingen van ons project. Het op poten zetten van een Development Team en het opleiden van een nieuwe generatie ploegleiders zijn voorbeelden die kracht bijzetten aan onze ambitie om onze continu progressie door te zetten. Het traject dat Dimitri Claeys als wielrenner doorlopen heeft, volgde een groei parallel aan die van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Ik ben verheugd dat hij eind dit seizoen onze Performance Cel als ploegleider zal versterken. Niet enkel omdat mijn gevoel aangeeft dat hij goed bij onze coaching staff zal passen, maar vooral omdat hij een aantal interessante eigenschappen combineert. Zijn tactische vaardigheden, zijn minutieuze inzet om doelen voor te bereiden, zijn aandacht voor jonge renners en zijn wil om hen hogerop te helpen zijn sterke kwaliteiten. Hij heeft binnen verschillende teams een brede waaier van ervaringen opgedaan, die waardevol zullen zijn om onze World Tour renners te ondersteunen en jonge talenten te ontwikkelen. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner