INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Hugo Page & Baptiste Planckaert verlengen voor twee extra seizoenen

Hugo Page (21 jaar) en Baptiste Planckaert (33 jaar) hebben hun contract bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux met twee extra seizoenen verlengd, waardoor ze respectievelijk tot eind 2025 en tot eind 2024 aan de Belgische ploeg verbonden blijven. Beide renners verzamelden een reeks ereplaatsen in lastige koersen en speelden een belangrijke rol in de prestaties van hun ploeggenoten, ondermeer als deel van de sprinttrein bij de successen van Gerben Thijssen in de Vierdaagse van Duinkerke en de Ronde van Polen.

De jonge Fransman Hugo Page viel van bij zijn overstap naar de profs in de kleuren van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux op met een attractieve koersstijl, wat leidde naar verschillende resultaten op eigen bodem zoals in de Classic Loire Atlantique (5e), La Roue Tourangelle (11e), La Route Adélie de Vitré (15e) of in het eindklassement van de Vierdaagse van Duinkerke (14e). In juni liet de neoprof zich in het Critérium du Dauphiné op het allerhoogste niveau opmerken door aan het einde van lastige etappes drie keer bij de eerste vijf renners van het peloton te sprinten, wat met een dag in de groene trui beloond werd.

Baptiste Planckaert sloot zich begin 2021 aan bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux en finishte sindsdien in de top vijftien van dertien verschillende lastige eendagskoersen. De renner uit Moeskroen kon zich in helse omstandigheden ook onderscheiden in zijn debuut in Parijs-Roubaix (23e) in oktober vorig jaar, enkele maanden voor zijn bijdrage aan de collectieve prestatie van het World Team in de Hel van het Noorden (23e) en een vijfde plaats in het eindklassement van de Vierdaagse van Duinkerke een maand later.

« Ik ben heel gelukkig dat ik vorig jaar de keuze gemaakt heb om mijn debuut als prof bij een Belgisch team te maken. Ik amuseer me bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux dankzij de goede sfeer en uitstekende teamspirit, factoren die onontbeerlijk zijn om als collectief te kunnen presteren. De ploeg investeert in mijn ontwikkeling en daarom vind ik het belangrijk om van onze samenwerking een langetermijnproject te maken. Er was van bij de start een duidelijk stappenplan om me progressief te laten groeien. Zo proefde ik vorige maand voor het eerst van een hoogtestage, één van de elementen waar we in de toekomst meer in kunnen investeren. Ik wil blijven leren binnen deze ploeg en kijk ernaar uit om volgend seizoen mijn eerste Monument te ontdekken en mijn Grote Ronde debuut te maken. »  « Ik ben ook erg dankbaar dat ik, vanaf mijn eerste maanden als prof, regelmatig carte blanche kreeg van de sportdirectie. Ik ben blij dat ik dit vertrouwen met enkele dichte ereplaatsen heb kunnen belonen. Bijvoorbeeld in het Critérium du Dauphiné, waar ik een eerste kans om me tussen de wereldtop te tonen met beide handen gegrepen heb. Het privilege om de groene trui te mogen dragen doet me dromen van meer en motiveert me om hard voor mijn doelen te blijven werken. Ik ben erop gebrand om mijn eerste jaar bij de profs met een overwinning af te sluiten. Mijn wedstrijdprogramma eind dit seizoen is vooral Frans getint, te beginnen met de Bretagne Classic - Ouest France van deze zondag waarin ik voor het eerst de kaap van de 250 kilometer zal overschrijden. »

« Dankij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux heb ik vorige herfst een kinderdroom kunnen verwezenlijken door eindelijk mijn debuut in Parijs-Roubaix te maken. Die helse ontdekkingstocht in barslechte weersomstandigheden is zonder twijfel één van mijn beste herinneringen van de twee afgelopen seizoenen, net als de wedstrijden waarin ik mijn steentje aan de overwinningen van mijn ploeggenoten kon bijdragen en niet te vergeten onze collectieve prestatie in Parijs-Roubaix dit voorjaar. Die dag konden we boven onszelf uitstijgen dankzij de grote ervaring in ons team enerzijds en onze minutieuze voorbereiding anderzijds. Elke kasseistrook hebben we verkend, bandendruk werd uitvoerig getest en met onze partner NEWMEN werd aan nieuwe velgen gewerkt. De aandacht die bij Intermarché-Wanty-Gobert aan details besteed wordt, maakt echt een verschil in onze prestaties. » « De komende twee seizoenen hoop ik opnieuw in de voorjaarsklassiekers te schitteren. Onze winstkansen met onder andere Biniam Girmay zijn een belangrijke bron van motivatie, net als de rol die ik voor onze andere jonge renners zal kunnen vervullen. Ik ben ervan overtuigd dat ik als wegkapitein kan bijdragen aan de ontwikkeling van de vijf beloftevolle Belgen die ons team binnenkort komen versterken, door bijvoorbeeld mijn tactische kijk op het wedstrijdverloop met hen te delen. Het is fijn om deel uit te maken van een ploeg die jaar na jaar stappen blijft zetten en ik voel me vereerd dat de Performance Cel ook voor mij persoonlijk blijft zoeken naar kleine verbeteringen in mijn aanpak. Net als mijn contractverlenging voor twee seizoenen getuigt dit van het vertrouwen in mijn capaciteiten. »

« Hugo Page is één van onze jonge talenten met grote fysieke capaciteiten en groeimogelijkheden. Van bij zijn komst naar ons team hebben we in zijn ontwikkeling geïnvesteerd door hem in een omvangrijk wedstrijdprogramma met onder andere World Tour rittenkoersen sterker te maken en door hem in de kasseiklassiekers ervaring te laten opdoen. Samen met onze trainers en sportdirecteurs is hij erin geslaagd om meer regelmaat in zijn prestaties te krijgen. Hugo heeft dit seizoen een duidelijke progressie gemaakt, waardoor we ons met de leden van het Performance team stap voor stap meer op de details kunnen gaan richten. Ik ben ervan overtuigd dat onze inspanningen met deze jonge renner de komende jaren tot succes zullen leiden! » « De focus van Hugo zal geleidelijk aan verschuiven naar de voorjaarsklassiekers, waarin hij onder andere aan de zijde van Baptiste Planckaert ervaring zal opdoen. Baptiste zal als kapitein binnen onze klassieke kern steeds meer verantwoordelijkheden op zich nemen. De voorbije twaalf maanden heeft hij eens te meer getoond dat hij de finales van de belangrijkste klassiekers kan kleuren, ik denk daarbij vooral terug aan Parijs-Roubaix. Hij speelt eveneens een belangrijke rol in onze sprinttreinen en grijpt regelmatig kansen om zelf resultaten te behalen. Hij is één van onze meest ervaren renners en toch ben ik ervan overtuigd dat er nog een progressiemarge is. Samen met Baptiste hebben we uitgezocht hoe we hem nog een paar procenten sterker kunnen maken. Ik kijk dus al uit naar aankomend voorjaar! »

Hugo Page en Baptiste Planckaert komen deze zondag aan de start van de Bretagne Classic – Ouest France met Dimitri Claeys, Tom Devriendt, Biniam Girmay, Andrea Pasqualon en Loïc Vliegen. Het zevental onder de sportieve leiding van Aike Visbeek en Hilaire Van der Schueren krijgt 254 kilometer doorheen een typisch heuvelachtig Bretoens landschap voor de wielen geschoven. Het vernieuwde parcours rondom Plouay trekt zuidoostwaarts richting Vannes vooraleer terug te keren voor de twee laatste wedstrijduren met twee ribins (onverharde stroken) en meer dan tien korte en steile hellingen.

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner