INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

IWG investeert in de twee jonge Belgische talenten Tom Paquot & Laurenz Rex

Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux verwelkomt vanaf januari de twee jonge Belgen Tom Paquot en Laurenz Rex, die net als hun landgenoot Dries De Pooter hun debuut in de World Tour zullen maken. De 22-jarige renners uit de provincie Luik blijven zo voor minstens twee seizoenen verenigd, nadat ze als ploegmaten de beloftencategorie doorliepen en in 2021 hun eerste profcontract tekenden bij Bingoal - Pauwels Sauces - WB.

Laurenz Rex ruilde enkele jaren geleden de mountainbike voor de wegfiets en maakte in zijn eerste jaar als belofte meteen furore door bijvoorbeeld mee te doen in de finale van Binche-Chimay-Binche. Vorige herfst toonde de Duitstalige renner uit Raeren zich voor het eerst op het allerhoogste niveau met een heroïsche prestatie in Parijs-Roubaix. In helse omstandigheden volgde hij de favorieten tot hij door een derde valpartij op Carrefour de l’Arbre naar de 21e plaats teruggeslagen werd, een prestatie die hij dit jaar bevestigde op de kasseien van Gent-Wevelgem (16e), de Brussels Cycling Classic (10e) en in Kuurne-Brussel-Kuurne (18e).

Tom Paquot behaalde in het tweede semester van 2021 verschillende veelbelovende resultaten dankzij een sterke sprint aan het eind van heuvelachtige wedstrijden. Na een achtste plaats in de GP Scherens veroverde hij zijn twee eerste podiumplaatsen bij de profs. In de openingsrit van de Tour du Limousin moest hij enkel Laporte en Godon voor zich dulden, twee weken later finishte hij in de Tour du Doubs opnieuw als derde in de slipstream van Biniam Girmay. De jonge Waal uit Braives heeft eveneens een offensief temperament, dat vanaf zijn eerste wedstrijden bij de profs beloond werd met onder meer enkele dagen in de bergtrui in de Ronde van Wallonië en een 24e plaats in Kuurne-Brussel-Kuurne.

« De voorbije vier jaren heb ik de kans gekregen om te groeien en heb ik talrijke opportuniteiten kunnen benutten om me in mijn favoriete wedstrijden te tonen. Ik voel me nu klaar voor een volgende stap in mijn carrière en ik ben erg gelukkig dat het bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux is dat ik in de World Tour mijn ontwikkeling verder zal zetten. Het is buitengewoon fantastisch wat deze ploeg, uit mijn regio bovendien, recent bereikt heeft. Ook ik droom van succes en daarvoor wil ik naast het verderzetten van mijn fysieke progressie ook op tactisch gebied blijven evolueren. Ik heb een groot vertrouwen in het Performance Team van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux en geloof in de visie van de directie. Een eerste stap in het traject dat me de mogelijkheid moet bieden om verder te groeien, is het toevoegen van World Tour koersen van één week aan mijn programma. Het sportieve project is erg aantrekkelijk, maar ook het feit dat ik in een familiale sfeer kan blijven werken zorgde ervoor dat de keuze voor Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux logisch was. »

« Op mijn elfde ben ik begonnen met wielrennen, op het moment dat Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux de overstap naar het Pro Continentale niveau maakte. Vandaag is de ploeg zesde op de wereldranking, het ultieme bewijs dat je door rustig te groeien heel ver kan geraken. Ik deel deze visie met de ploeg en ben erg gelukkig dat ik de kans krijg om binnen een World Team mezelf stap voor stap verder te ontwikkelen. Ik ben trots om vanaf 2023 de kleuren van het eerste Waalse World Team te verdedigen en wil eerst en vooral mijn strepen verdienen in een ondersteunende rol voor mijn toekomstige ploeggenoten. Als de kans zich voordoet, kan ik mijn snelle benen als troef uitspelen om voor een eigen resultaat te gaan. Het is onwezenlijk dat ik aan de zijde van grote kampioenen als Rui Costa zal kunnen leren. Ik herinner me nog goed dat ik als dertienjarige op televisie zag hoe hij wereldkampioen werd. Misschien kan ik ooit zelf een voorbeeldfunctie uitoefenen, bijvoorbeeld voor de jonge renners van het nieuwe development team van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. »

« Wij kiezen er duidelijk voor om in het Belgische en Waalse wielrennen te investeren door talentvolle renners de kans te geven om naar de World Tour door te groeien. Naast Dries De Pooter zijn Laurenz Rex en Tom Paquot twee van de vijf Belgische talenten die in 2023 bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux hun debuut in de World Tour gaan maken. Op deze manier kunnen we het Belgische karakter van ons team in de toekomst blijven waarborgen. Ook de opstart van ons Continentaal Development team is onderdeel van deze strategie. We willen nog meer Belgische jongeren progressiemogelijkheden bieden door de succesvolle aanpak van onze structuur naar de beloftencategorie door te trekken. » « Ik ben verheugd dat we Laurenz Rex en Tom Paquot hebben kunnen vastleggen, want ze hebben na twee jaar op Pro Continentaal niveau getoond dat ze klaar zijn voor de stap. Laurenz heeft de afgelopen twee jaar een flinke vooruitgang gemaakt en kan binnen ons team tot een vast element van onze klassieke kern uitgroeien. Met zijn prestaties in Parijs-Roubaix, Gent-Wevelgem en Kuurne-Brussel-Kuurne heeft hij laten zien dat hij de geschikte capaciteiten voor dit soort wedstrijden heeft. Tom is een persoon die er echt voor gaat en heeft op zijn beurt in andere lastige koersen zoals de Tour du Doubs mooie resultaten laten optekenen. Net als Laurenz stapt hij op jonge leeftijd over naar de World Tour en ik ben benieuwd naar de stappen die hij zal zetten, want ik ben ervan overtuigd dat deze intelligente teamplayer nog een grote progressiemarge heeft. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner