INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

IWG verwelkomt de voormalige wereldkampioen Rui Costa

Rui Costa wordt vanaf 2023 de eerste Portugese renner die de kleuren van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux zal verdedigen. De wereldkampioen van Firenze 2013 koerst al dertien jaar op het allerhoogste niveau en wisselt na zes seizoenen bij UAE Team Emirates van shirt om voor het eerst in zijn carrière een Belgisch team te vervoegen.

De wereldtitel is één van de 27 professionele zeges van de 35-jarige renner, die hij dikwijls solo of in een fel bevochten duel wist te behalen. Het was op deze manier dat hij op 24-jarige leeftijd op Superbesse zijn eerste rit in de Ronde van Frankrijk won en daar twee jaar later twee Alpenritten aan toevoegde. Naast tien deelnames in de Ronde van Frankrijk reed de drievoudige ritwinnaar ook twee keer de Vuelta en de Giro uit, waarin hij met verschillende tweede plaatsen dicht bij een etappezege kwam.

Het palmares van de dubbele Portugese kampioen tijdrijden en op de weg is verder rijk gevuld met prestaties in lastige rittenkoersen van één week. Costa won drie keer op rij de Ronde van Zwitserland (2012-2014) en kwam er vorig seizoen nog dicht bij een zesde ritzege. Hij won de Abu Dhabi Tour (2017), eindigde op het podium van de Ronde van Romandië (2012, 2013, 2014, 2019) en het Criterium du Dauphiné (2015) en werd vierde in Parijs-Nice (2015). Dit voorjaar legde hij eindwinnaar Jan Hirt het vuur aan de schenen in de Ronde van Oman (3e), nadat hij ook al derde in de Saudi Tour werd.

Rui Costa, die van alle Monumenten proefde en op het podium van Il Lombardia (3e in 2014) en Luik-Bastenaken-Luik (3e in 2016, 4e in 2015) schitterde, tekende een contract van één seizoen bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. 

« Ik ben zeer gelukkig dat ik volgend seizoen de kans krijg om aan het succes van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux te kunnen bijdragen. Ik kom er terecht in een nieuwe omgeving die me frisse opportuniteiten biedt en in mijn waarde als atleet gelooft. Loyaliteit, vertrouwen en respect zijn waarden die ik net als Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux hoog in het vaandel draag. Ik wil vechtlust tonen om collectieve doelen te bereiken en droom van de mogelijkheid om nieuwe overwinningen te veroveren. Renners als Rein Taaramäe of mijn voormalige ploeggenoten Alexander Kristoff en Louis Meintjes zijn fantastische voorbeelden, renners die bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux hun rijke ervaring en grote potentieel in uitstekende resultaten omgezet hebben. Via renners van het team heb ik in het peloton ook erg veel goede commentaren over de ‘super snelle’ Cube fietsen gehoord. Materiaal is één van de belangrijkste factoren om te kunnen presteren en wanneer ik aan mijn toekomstige fiets denk, voel ik me zo enthousiast als een kind dat nieuw speelgoed krijgt. Ik wil het team erg bedanken voor het geloof in mij, ik ben ervan overtuigd dat de ploeg en ik samen een mooie toekomst tegemoet gaan! »

« We hebben dit seizoen geleerd dat de aanwezigheid van ervaring en grote kampioenen in een selectie een doorslaggevend element in het behalen van succes is. We zijn dan ook verheugd dat Rui Costa volgend seizoen in de lastige koersen en Ardennenklassiekers deze belangrijke rol als kapitein zal vervullen. Hij heeft een rijk palmares uitgebouwd door talent, hard werken en een goed wedstrijdinzicht te combineren. Het is deze ervaring en besluitvaardigheid in finales die zo waardevol is om het voor jongens als Lorenzo Rota of Georg Zimmermann mogelijk te maken om de volgende stap in hun carrière te zetten. Hij is gemotiveerd om zijn ervaring door te geven of nog om in Grote Rondes een belangrijke rol aan de zijde van renners als Louis Meintjes of Biniam Girmay te spelen. Maar bovenal heeft hij ook duidelijk zijn eigen ambitie uitgesproken en deze balans willen we hem in ons team bieden door hem te beschermen in rittenkoersen of eendagskoersen op zijn maat. We kijken ernaar uit om hem vanaf de start van het seizoen te zien schitteren, zoals hij dit voorjaar met podiumplaatsen in het eindklassement van de Saudi Tour en de Ronde van Oman gedaan heeft. Rui maakt een zeer gemotiveerde indruk en toonde een bijzondere interesse in ons team, wat ons ervan overtuigd heeft dat hij de renner was die we zochten! »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner