INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Kristoff & Bystrøm versterken Intermarché-Wanty-Gobert in 2022

Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux is verheugd om in januari de Noren Alexander Kristoff, winnaar van 79 profkoersen, en Sven Erik Bystrøm, oud-wereldkampioen bij de beloften, in het team te verwelkomen. Het ervaren duo uit Stravanger was actief bij UAE Team Emirates en komt in 2022 de rennerskern van het Belgische team voor de klassiekers en sprint vervoegen

De lange erelijst van de 34-jarige Alexander Kristoff bevat niet minder dan twee monumenten, Milaan-San Remo (2014) en de Ronde van Vlaanderen (2015), een Europese titel (2017) en vier ritzeges in de Ronde van Frankrijk. Bij de laatste van dit kwartet veroverde hij vorig jaar in Nice eveneens de gele trui. In zijn lange carrière was hij niet enkel succesvol in klassiekers als Gent-Wevelgem of Frankfurt, maar ook in korte etappewedstrijden zoals de Ronde van Noorwegen of de Driedaagse De Panne-Koksijde. De ex-sprinter van Team BMC en Team Katusha vervoegt voor het eerst een Belgisch team met dewelke hij nog wilt schitteren in de klassiekers. Twee wedstrijden op zijn bucket list brengen zijn ogen aan het twinkelen: Parijs-Roubaix en het Wereldkampioenschap.

Net als Kristoff, zal zijn buurman Sven Erik Bystrøm zijn focus op de klassiekers leggen. De voormalige wereldkampioen bij de beloften in Ponferrada werd dit voorjaar 13e in Gent-Wevelgem en een aantal maanden eerder 11e in de waaiereditie van Brugge-De Panne. De grote Noor is eveneens een aanvaller, zoals hij bijvoorbeeld getoond heeft door in de Ronde van Spanje in 2018 mee te doen voor de etappezege of door in het voorjaar van 2021 meermaals in het offensief te trekken. De Noorse kampioen van vorig jaar kwam eind juni bij het verdedigen van zijn titel ten val en brak daarbij een wervel. Deze donderdag komt hij met de nationale ploeg opnieuw in competitie in de Arctic Race of Norway, net als Alexander Kristoff. Bystrøm tekende een overeenkomst tot eind 2023.

Aankomende winter zal aanvoelen zoals een eerste dag op school. Het ontmoeten van nieuwe ploegmaten, nieuwe staff, het testen van nieuw materiaal, … maakt het heel spannend en zorgt voor een herboren enthousiasme. Doorheen mijn carrière bleef ik vaak trouw aan een team, maar ik voelde dat ik aan een nieuwe uitdaging toe was. De structuur van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux heeft me echt verleid! Ik zal voor het eerst in een team terecht komen waarbij de klassiekers écht prioriteit zijn. Net als mezelf leven mijn toekomstige ploegmaten voor de klassiekers en dat biedt me veel vertrouwen. Ik ben eveneens aangenaam verrast over de vooruitstrevende aanpak, vooral op gebied van materiaal. Ik kijk ernaar uit om mijn steentje bij te dragen en om mee te werken aan de productontwikkeling van de technische partners. Materiaal testen en optimaliseren is een aspect in het wielrennen waar ik gek op ben! Ik kan niet wachten om mijn eerste kilometers met mijn Cube Litening C:68X!  Mijn nieuwe machine zal mijn motivatie deze winter een extra dimensie geven. Die nieuwe impuls kan ik wel gebruiken, want dit seizoen verliep niet echt zoals ik voor ogen had. Bijvoorbeeld door Covid restricties die me beperkten om op trainingskamp te gaan of door tijdens de klassiekers ziekte met een mindere vorm te combineren. Ik voel dat het nu weer de goede kant op gaat en hoop dat ik er de komende maanden nog wat van kan maken. Ik wil mijn plaats tussen de beste renners ter wereld opnieuw innemen en in de klassiekers weer zoals voorheen presteren. Ik heb me altijd goed gevoeld in teams en kijk nu uit naar een mooie toekomst samen met Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux!

Mijn motivatie om de trui van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux in de toekomst te laten schitteren is groot! De belangrijkste factor voor mijn overstap naar het Belgische team is dat ik meer kansen zal krijgen om mijn eigen ambitie waar te maken. Ik hou van de kasseiklassiekers en droom ervan om een ritzege in een Grote Ronde te boeken. Dat is exact wat het team met mij hoopt te bereiken, waardoor het plaatje helemaal past. Ik volgde het team al een tijdje vanaf de zijlijn, onder andere via Odd Eiking, en door de goede gesprekken met het management de voorbije maanden werd het duidelijk dat we op dezelfde golflengte zaten. Hun grote geloof in mijn capaciteiten heeft me helemaal over de streep getrokken! Hopelijk kan ik deze opwaartse stap waarmaken. Ik voel me vereerd om bij een Belgisch team te gaan koersen, waar wielrennen zo populair is en waar renners, staff, management en sponsoren niks dan passie uitstralen!

Het is niet evident om een grote leider voor de klassiekers en de sprints te vinden, want ze zijn enorm gegeerd. We ontvangen Alexander Kristoff dus met open armen binnen onze structuur! Ik hou van zijn imago, zijn strijdlust om aan de top te geraken. Alexander is één van de grootste renners ter wereld en zal voor ons een belangrijke troef in de klassiekers zijn. Deze zijn voor een Belgische ploeg van groot belang en laat dit net de omgeving zijn waar de Noor naar op zoek was. Het verheugt me om te zien hoe uitzonderlijk gemotiveerd hij is om onze ploeg te vervoegen en om met onze steun mooie wedstrijden te winnen. We hebben veel gepraat, onder andere over zijn programma en het materiaal. Ik ben ervan overtuigd dat zijn ervaring en zijn notorieteit onze jongeren eveneens naar een hoger niveau zullen tillen! Sven Erik Bystrøm, zijn vriend, heeft ook een aardig palmares. Zijn passe partout kwaliteiten hebben ons verleid. Hij rijdt goed bergop, kan een groepssprint aan en heeft de capaciteit om te presteren in de klassiekers. Van de 270 wedstrijddagen per jaar zijn er minstens 200 die hem liggen als kopman of als knecht. We zullen hem verantwoordelijkheid geven in de wedstrijden die hem aanspreken. In onze structuur zal de voormalige wereldkampioen bij de beloften opportuniteiten krijgen die in grote teams niet mogelijk waren. Ik ben ervan overtuigd dat deze 29-jarige renner in onze kleuren mooie dingen zal bereiken!

De verwelkoming van Sven Erik Bystrøm en Alexander Kristoff is synoniem van een nieuwe fase in de ontwikkeling van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Dat renners van dit niveau met een uitgebreid palmares interesse in onze structuur tonen, betekent dat we stappen blijven maken. Tijdens onze gesprekken met Alexander was het duidelijk dat hij goed op de hoogte was over ons materiaal en de vooruitgang die we op performance gebied aan het maken zijn. De Noor was tevens onder de indruk over hoe goed we in de voorjaarsklassiekers collectief voor de dag kwamen. Alexander was duidelijk aan het uitkijken naar een structuur dat hem, met nadruk op de klassiekers, met een team, een goed programma en materiaal kon ondersteunen. Het werd snel duidelijk dat we elkaars wensen konden invullen, want de ambitie die hij uitstraalde gaf ons meteen het gevoel dat we de kopman waar we naar op zoek waren gevonden hadden. De ex-winnaar van onder meer de Ronde van Vlaanderen en Milaan-San Remo is een fantastische leider met heel wat persoonlijkheid en een grote honger om wedstrijden te winnen. Onze respectievelijke ambities zijn een match en we zijn zeer tevreden om aankomende winter met deze kampioen aan de slag te gaan! Los van Alexander Kristoff hadden we tevens een sterke interesse in zijn landgenoot Sven Erik. De voormalig wereldkampioen bij de beloften heeft een lijst ereplaatsen op zijn palmares staan, maar naast zijn nationale titel zijn de grote vissen steeds tussen zijn vingers geglipt. Hij heeft zich al vaak laten zien, kan in alle World Tour wedstrijden een rol spelen en toont blijk van een grote ambitie om resultaten te behalen. Binnen ons team zal hij de kans krijgen om zijn beloftes waar te maken. Met zijn adelbrieven en 29-jarige leeftijd is hij het type World Tour renner met grote motor waar we veel mogelijkheden in zien. Hij wilt zich bewijzen en wij zullen hem omringen om grote resultaten neer te zetten. We verwachten veel van dit duo en hebben grote plannen met hen!

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner