INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Tour de France

Louis Meintjes gedwongen tot opgave

Louis Meintjes, de dertiende van het algemene klassement en volop in strijd voor de top tien in de Tour de France, werd deze 15 juli in het begin van de veertiende etappe gedwongen tot opgave.

De Zuid-Afrikaanse klimmer werd net na de start van deze belangrijke dag in de Alpen betrokken in een valpartij, net als zijn ploeggenoten Adrien Petit, Dion Smith en Mike Teunissen, oftewel de helft van Intermarché-Circus-Wanty. 

Door een gebroken sleutelbeen kon Meintjes niet opnieuw vertrekken. De zeven andere renners hebben hebben de aankomst in Morzine op karakter bereikt: Rui Costa, Georg Zimmermann, Dion Smith, Mike Teunissen, Biniam Girmay en ondanks de pijn en brandwonden ook de Fransman Adrien Petit. Een medisch rapport over de blessures zal op zondagochtend door het team verstuurd worden.

“Ik keek enorm uit naar deze veertiende etappe, maar helaas verliep alles volledig anders dan wat ik gehoopt had. Een tiental renners zijn voor mij gevallen en ik werd van achteruit uit evenwicht gebracht. Ik wens hen een spoedig herstel. Wat mezelf betreft, moet ik deze Tour de France met een gebroken sleutelbeen verlaten. Dat is een grote teleurstelling. Maar dat is wielrennen. We moeten ons er over zetten en ons concentreren op onze volgende doelen.”

“Het wegdek was enorm glad gisteren. Ik heb geprobeerd om de massale valpartij te ontwijken, maar kwam in een gracht met rotsen terecht. Ondanks mijn wonden en de pijn wilde ik deze Tour de France absoluut verderzetten. Ik wist wat me te wachten stond, nog meer dan 4000 te overwinnen hoogtemeters tot aan de aankomst. Het was een enorm zware overlevingstocht. Als ik erin geslaagd ben om de finish te bereiken, dan is dat dankzij de steun van de duizenden fans langs de kant van de weg. De voorbije nacht heb ik enkele uren kunnen slapen, maar ik voel me volledig dooreen geschud. Het vooruitzicht op de rustdag brengt me hoop. Ik zal er vandaag opnieuw alles aan doen om deze zware etappe binnen de tijdslimiet te beëindigen!”

“In het begin van de etappe is een renner uitgegleden op het natte wegdek en dat veroorzaakte een massale valpartij. De helft van ons team werd daarin betrokken. Louis Meintjes, die langs de rechterkant van de weg aan het opschuiven was, is op zijn schouder geland en brak zijn sleutelbeen. Adrien Petit, Dion Smith en Mike Teunissen konden hun weg verderzetten en de etappe beëindigen. We zullen de wonden verzorgen en deze avond de schade opmeten, in de hoop dat onze renners een goede nachtrust hebben.” “Door het verlies van Louis moeten we onze ambities voor het klassement helaas opbergen. Ondanks onze grote tegenslag van vandaag zullen we blijven vechten om onze eerste ritzege te behalen. Onze betere klimmers Lilian Calmejane, Rui Costa en Georg Zimmermann zijn deze etappe heelhuids doorgekomen. We hopen dat ze de kleuren van ons team in de komende zware etappes kunnen laten schitteren, te beginnen met deze zondag. Wat Adrien, Dion en Mike betreft, zij kunnen de bergetappes en rustdag hopelijk goed doorkomen om Biniam Girmay in de sprintkansen in de laatste week goed kunnen omringen.”

“Louis Meintjes heeft bij zijn valpartij in de veertiende rit van de Tour de France een laterale breuk van zijn linker sleutelbeen opgelopen. Hij is intussen op weg naar Berlijn, waar hij deze zondag geopereerd zal worden. Voorlopig ben ik optimistisch over de mogelijkheid over een goed en snel herstel. Na de operatie kunnen we een nieuwe balans opmaken.” “Aan diezelfde valpartij heeft Adrien Petit diepe brandwonden en een snijwonde aan zijn rechterbeen overgehouden, van bil tot en met enkel. Vanwege de grote oppervlakte van zijn wonde, was het niet mogelijk om de snee op zijn scheenbeen te hechten. Dion Smith, die in het gras terecht kwam, heeft enkele kneuzingen. Mike Teunissen heeft oppervlakkige brandwonden over het gehele lichaam. Deze drie renners zullen deze zondag aan de start van de vijftiende rit verschijnen en de komende dagen van dichtbij opgevolgd worden.”

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner