INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Meintjes en Rota blijven trouw aan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

Intermarché-Wanty-Gobert is verheugd om de contractverlengingen van de Zuid-Afrikaan Louis Meintjes en de Italiaan Lorenzo Rota aan te kondigen. De twee renners, die de Belgische formatie in 2021 vervoegden, hebben beiden een nieuw contract tot eind 2023 getekend.

Louis Meintjes (29 jaar), de leider van het team in de Ronde van Frankrijk, behaalde in Parijs de 14e plaats, zijn beste resultaat in een Grote Ronde in vier jaar. De renner is steevast bij de beteren wanneer de weg omhoog loopt en eindigde dankzij initiatief in de ontsnapping op de 9e plaats in de rit naar Quillan. De klimmer behaalde een top 20 in het algemene klassementen van de UAE Tour, de Ronde van Romandië en het Critérium du Dauphiné alvorens naar de Tour te vertrekken. Meintjes had ook een aandeel in de collectieve prestaties van Intermarché-Wanty-Gobert in de Ronde van Spanje, tot een valpartij de renner op twee dagen van Santiago de Compostela verhinderde om in de top 10 te eindigen.

De Lombard Lorenzo Rota (26 jaar) klom in de kleuren van Intermarché-Wanty-Gobert op naar het hoogste niveau, onder andere in de eendagswedstrijden die zijn specialiteit zijn. Hij schitterde onder andere in zijn thuisland, in de Trofeo Laigueglia (10e), de Giro della Toscane (4e), de Coppa Sabatini (5e), Tre Valli Varesine (7e) en hij onderscheidde zich zelfs in World Tour rittenkoersen door als best geplaatste renner van het team te eindigen in de Tirreno-Adriatico (22e) en de Ronde van Polen (12e). In augustus behoorde Lorenzo Rota tot de beste renners in de Clasica San Sebastian (4e), nadat hij door een valpartij uitgeschakeld werd voor de sprint om de overwinning. Voor de eerste keer in zijn carrière ontdekte de Italiaan de Ronde van Frankrijk, en hij behaalde Parijs met een 10e plaats in de rit naar Saint-Gaudens.

« Mijn resultaten spreken voor zich, binnen Intermarché-Wanty-Gobert heb ik een omgeving waarin ik goed functioneer gevonden. De sfeer en mentaliteit maken me gelukkig. Ik wil het team belonen voor het gedurfde risico om me na enkele moeilijke jaren het vertrouwen te geven, want dankzij hen heb ik mijn beste niveau weer te pakken. Ik ben dan ook blij dat ik voor twee extra seizoenen kan tekenen. Bovendien geeft de continu groei van het team me veel vertrouwen. Tussen onze eerste meeting en vandaag werden er namelijk al heel wat incrementele veranderingen gemaakt op gebied van bijvoorbeeld organisatie of materiaal. In elke wedstrijd heb ik het gevoel dat er stappen gemaakt werden, een opwaartse spiraal die me enorm motiveert. Ik hoop dan ook dat we de komende jaren samen kunnen blijven groeien. »

« Elke wedstrijd opnieuw ben ik gelukkig om met de Intermarché-Wanty-Gobert familie op pad te gaan. Ik voel me goed binnen deze aangename sfeer en het was voor mij dan ook zeer logisch om mijn contract te verlengen. Ik herinner me nog dat de structuur vorig jaar de stap naar de World Tour aankondigde, nadat we onze verbintenis aangegaan waren. Ik moet toegeven dat ik twijfelde over mijn capaciteiten om op dit allerhoogste niveau te koersen, maar uiteindelijk heb ik mijn verwachtingen met de hulp van het team sterk overtroffen. Elke wedstrijd werd ik beter en vooral in de Ronde van Frankrijk ben ik als renner veel gegroeid. Ik ben trots over de weg die ik afgelegd heb en ben gemotiveerd om samen met het team te blijven groeien. Ik wil een bedanking uitspreken aan de sportieve directie en alle staffleden die het ons mogelijk maken om ons te ontwikkelen. »

« We hebben op Louis Meintjes ingezet om in het klassement van de Grote Rondes mee te spelen, wetende dat hij enkele moeilijke jaren achter de rug had maar ook al meerder top 10 plaatsen in de Tour en Vuelta behaald had. We hebben een programma op zijn maat opgesteld en hebben onmiddellijk onze blijk van vertrouwen met hem gedeeld. Dankzij een warme en kwaliteitsvolle werkomgeving heeft hij vrij kunnen koersen en een hoog niveau kunnen halen. Zijn prestaties in 2021 zijne een goed voorteken voor de twee komende jaren, want ik ben ervan overtuigd dat we met hem nog mooie dingen kunnen bereiken, onder andere in de Grote Rondes. Lorenzo Rota, die met ons team het hoogste niveau ontdekt heeft, profileerde zich al snel tot leider in de meest prestigieuze wedstrijden. Hij bezit de offensieve koersstijl van ons team, zoals hij onder andere in de Amstel Gold Race en de Ronde van Frankrijk getoond heeft. Deze renner bezit een groot potentieel, dat hij dit seizoen al aan de beste punchers laten zien heeft, en een goede beensnelheid. We zijn dus benieuwd wat we in de komende twee jaren samen met hem kannen bereiken. »

« We zijn trots dat de planning van ons performance team en onze familiale sfeer ook op Louis Meintjes en Lorenzo Rota een positieve uitwerking gehad hebben. Terwijl Lorenzo aan een ontdekkingstocht in de World Tour begon, stond Louis voor de uitdaging om zichzelf te heruitvinden en daar zijn ze beiden glansrijk in geslaagd. De Zuid-Afrikaan werd binnen onze familie zowel mentaal als fysiek weer de oude. We hebben zijn voorbije seizoenen uitgebreid geanalyseerd en samen met Louis een nieuwe strategie uitgedokterd, waar hij met veel goesting en ambitie aan begonnen is. Zowel Louis als het team is dan ook trots op de vruchten van zijn professionalisme, een 14e plaats in de Ronde van Frankrijk! Het ontglippen van zijn top 10 in de Ronde van Spanje door een valpartij motiveert ons des te meer om volgend seizoen terug te keren!  Ik herinner mij nog goed de 9e rit in de Ronde van Frankrijk richting Tignes, waarin Lorenzo Rota ondanks geblesseerde ribben van goudwaarde was voor Louis Meintjes. De Tour was een grote test voor het doorzettingsvermogen van de Italiaan, die ondanks zijn blessures inzet voor het team getoond heeft. Hij heeft zich dit seizoen met zijn aanvallende en intelligente koersstijl onderscheiden. Lorenzo Rota heeft zijn kans op het hoogste niveau met beide handen gegrepen en met de hulp van een goede planning en voorbereiding een mooie progressie gemaakt. Ik ben ervan overtuigd dat de Lombard tot grootse dingen in staat is, zijn valpartij in San Sebastian was slechts uitstel van executie! »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner