INTERMARCHÉ
WANTY

Zoeken
Sluit dit zoekvak.

Petilli, van Poppel & Vliegen verlengen

De continuïteit van de vaste kern van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux wordt in 2023 verzekerd dankzij de contractverlengingen van Simone Petilli, Boy van Poppel en Loïc Vliegen, die elk al minstens drie seizoenen van de Belgische World Tour formatie deel uitmaken en ook volgend jaar trouw blijven aan het team.

De 29-jarige Simone Petilli profileerde zich sinds zijn aankomst in 2020 als modelploegmaat. De Italiaan is nooit spaarzaam met inspanningen en toonde zijn klimtalent ook met een negende plaats in de spectaculaire klassieker Strade Bianche in maart.

Ook Boy van Poppel speelt een niet te onderschatten rol aan de zijde van zijn ploeggenoten. In 2022 is de 34-jarige Nederlander de lead out renner van Gerben Thijssen, een samenwerking die resulteerde in twaalf top tien plaatsen waarvan zes podiums en een eerste profzege in de Vierdaagse van Duinkerke. In het Circuit de Wallonie loodste van Poppel eveneens Andrea Pasqualon naar zijn eerste seizoenszege.

De 28-jarige Loïc Vliegen leverde op zijn beurt sinds de start van het seizoen een belangrijke bijdrage aan de zijde van Biniam Girmay, onder andere bij de successen van de Eritreeër in de Ronde van Italië en de Trofeo Alcudia. De Belg slaagde erin om terug te veren na een moeilijk seizoen 2021 met twee podiumplaatsen (Clásica Jaén en Volta Limburg Classic) en drie andere top vijf plaatsen in lastige klassiekers (Ronde van Murcia, Le Samyn, Dwars door het Hageland).

« Ik ben verheugd dat we volgend seizoen op Simone Petilli, Boy van Poppel en Loïc Vliegen kunnen blijven rekenen, drie gewaardeerde elementen uit onze ploeg die sinds meerdere jaren de steunpilaren in onze vaste kern zijn. »

« Een contractverlenging in de eerste seizoenshelft is de grootste blijk van vertrouwen. Des te meer na een samenwerking van drie jaar, wanneer de sportieve directie een goed beeld heeft over je sportieve waarde. Het hele jaar door sta ik klaar om in dienst van mijn ploeggenoten te rijden, of het nu bergop is of in functie van onze sprinters. Sinds de ritzege van Taco van der Hoorn in de Giro vorig jaar hebben we bevestigd en geleerd om als team de verantwoordelijkheid in het peloton op te nemen. Het aantal kilometers dat ik sindsdien de kleuren van ons team aan de leiding van het peloton getoond heb kan ik niet meer tellen, maar ik weet wel nog precies welke resultaten dit voor mijn ploeggenoten opgeleverd heeft. Dit seizoen was de zege van Alexander Kristoff in de slotrit van Noorwegen een fantastische beloning, want die dag hebben we echt hard moeten werken om de vroege vlucht bij te benen om het voor hem mogelijk te maken om in zijn thuisstad voor de zege te sprinten. Ik heb eveneens goede herinneringen aan de Strade Bianche, een dag waarop ik aan de zijde van onze kopmannen boven mezelf kon uitstijgen. Ik voel me goed in het team, ik probeer mijn van nature vrolijke persoonlijkheid op mijn ploeggenoten over te brengen. Al loopt alles voor ons team op wieltjes dit seizoen en verspreidt iedereen de goede sfeer! »

« Dankzij de dieselmotor van Simone hebben we een sterke troef ter beschikking. Hij staat er altijd en houdt ervan om zich in lastigere wedstrijden voor zijn ploeggenoten weg te cijferen. Simone traint sinds deze winter onder onze vleugels en daar is hij de vruchten van aan het plukken. Hij heeft dit seizoen een vooruitgang gemaakt en heeft als echte teamspeler een sterk voorjaar gereden, met een contractverlenging als logisch vervolg. In de Strade Bianche heeft hij met zijn negende plaats laten zien dat hij zich in de toekomst nog verder kan blijven ontwikkelen. Bovenop zijn sportieve waarde is hij een persoon die een goede sfeer verspreidt en zijn ploeggenoten motiveert. »

« Ik ben heel gelukkig dat ik in 2023 in mijn vertrouwde omgeving verder aan mijn carrière kan bouwen, samen met mensen bij wie ik me goed voel. Net als vorig jaar heb ik dit seizoen opnieuw progressie gemaakt. Dat is iets waar ik in mijn twaalfde jaar als prof trots op mag zijn en wat me erg motiveert om hard te blijven werken. Ik kan mijn limieten steeds blijven verhogen dankij de combinatie van de wetenschappelijke know-how van het performance team en mijn ervaring of zelfkennis. Een voorbeeld zijn de trainingsschema’s van mijn trainer Frederik Veuchelen, die veel gevarieerde intervallen bevatten die specifiek op mijn rol als lead out renner toegespitst zijn, maar die we eventueel aanpassen aan de signalen die mijn lichaam geeft. Dankzij mijn vaste rol als lead out renner voor Gerben Thijssen krijg ik bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux alle kansen om mijn grootste kwaliteiten te tonen en bovendien werden onze investeringen dit seizoen al dikwijls met resultaten van onze jonge sprinter beloond. Ik ben vereerd dat het team me de verantwoordelijkheid toevertrouwt om aan de ontwikkeling van getalenteerde sprinters bij te dragen en het is mijn wens om nog lang op dezelfde serene manier te blijven werken! »

« De voorbije winter hebben we duidelijk op onze sprinters ingezet door meer structuur in onze sprinttreinen te brengen. De ervaring van Boy van Poppel speelde daarin een grote rol, het is niet zonder reden dat we hem aan Gerben Thijssen gekoppeld hebben. Als duo hebben ze al goede stappen gemaakt en beloftevolle resultaten neergezet, maar ook op een persoonlijk vlak heeft Boy in het eerste semester een uitstekend niveau laten zien. Op alle vlakken profileert hij zich steeds meer als een uiterst professionele renner. Ik ben gelukkig dat we nog een jaar langer op een lead out renner van zijn kaliber kunnen rekenen. »

« Dit is intussen mijn vierde seizoen bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux en het is vol bewondering dat ik de progressie van het project van Jean-François Bourlart observeer. Het is in deze ploeg met continu groei, het eerste Waalse World Team ooit, dat ik mijn carrière wil verderzetten. De familiale sfeer die binnen en buiten de grenzen van de teambus bewaard wordt, door bijvoorbeeld onze partners, maakt me gelukkig. Ook de rol in dewelke ik gegroeid ben, motiveert me om hard te werken. Dit seizoen kreeg ik bijvoorbeeld de kans om me als luitenant van Biniam Girmay te profileren. Ik zet me ten volle in voor de collectieve doelen. Daarnaast voel ik me erg gewaardeerd wanneer we samen met de ploegleiding plannen maken om mijn kaart te spelen. Zo bepaalden we de voorbije winter een strategie om vanaf de seizoensstart goed te zijn, in de hoop mooie prestaties neer te zetten in de Spaanse openingskoersen of wedstrijden als Le Samyn en de Volta Limburg Classic. Ik heb duidelijk de vruchten geplukt van een wedstrijdprogramma op maat. Mijn volgende grote doel is de Ronde van Wallonië met onder andere een aankomst in Herve, waar ik opgegroeid ben en wat dicht is bij Beyne-Heusay, waar ik in mijn eerste jaar bij de ploeg mijn eerste profzege behaalde. »

« Deze winter hebben we samen met Loïc Vliegen aan een duidelijke strategie gewerkt om terug in competitie te treden na een moeilijk seizoen 2021. We zagen in februari en maart mogelijkheden voor hem om in bepaalde wedstrijden mooie resultaten te behalen en daarnaast wisten we dat hij een belangrijke rol voor Biniam Girmay kon spelen. Van bij de start van het seizoen heeft Loïc laten zien dat hij er stond, want op onze tweede wedstrijddag van 2022 leidde hij Biniam op Mallorca al meteen naar de overwinning. Hij heeft zijn hoog niveau twee maanden lang doorgetrokken en behaalde zelf twee podiumplaatsen dankzij zijn uitstekend wedstrijdinzicht. Samen met onze trainers en voedingsdeskundigen is hij de tweede helft van het seizoen aan het voorbereiden en ik verwacht dat hij de stijgende lijn zal doortrekken. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner