INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Tour de Romandie

R. Taaramäe : “Ons team heeft honger naar overwinningen”

Deze dinsdag wordt de internationale wielerkalender in Zwitserland ter gelegenheid van de 75e editie van de Ronde van Romandië (2.UWT, 26/4-1/05) geopend met een proloog in Lausanne, gevolgd door vier ritten in lijn en een afsluitende tijdrit bergop in Villars. De technische proloog in het centrum van de stad aan het Meer van Genève is vlak en 5,1 kilometer lang. Daags nadien kent de eerste rit in lijn een vlakke aanloop langs het Meer van Neuchâtel, gevolgd door twee heuvelachtige omlopen van 47 kilometer rondom aankomstplaats Romont, waar een korte aankomst bergop wacht. Op donderdag bereikt het parcours bijna een hoogte van 1000 meter in de rit rondom Echallens dankzij de passage over La Praz (6,7km aan 4,6%) halfweg de etappe. Aansluitend volgt een geaccidenteerde rit van 165,1 kilometer verdeeld over een paar verschillende lussen rondom Valbroye met een pittige finale over Dompierre (3,6km aan 5%) en Sédeilles (4,5km aan 4,4%). Het slotweekend van de Ronde van Romandië vindt in het zuiden van de regio plaats, met ten eerste op zaterdag de koninginnenrit tussen Aigle en Val d’Anniviers. Niet minder dan drie beklimmingen van eerste categorie moeten overwonnen worden vooraleer de slothelling aangevat wordt. Die bestaat uit drie trappen richting de finish op 1664 meter hoogte. Een 15,8 kilometer lange klimtijdrit naar Villars (10,2km naar 8,1%) zorgt op zondag voor de climax van de zesdaagse wedstrijd. Twee dagen na zijn 35e verjaardag komt Rein Taaramäe voor de zevende keer aan de start van de Ronde van Romandië. De Est gaf er zijn kwaliteiten bloot in 2009 dankzij een derde plaats in het eindklassement. Vorig seizoen won hij de prijs van de strijdlust na zijn aanval in de tweede rit. Louis Meintjes, die recent derde werd in de Ronde van Sicilië, keert ook terug naar de wedstrijd na zijn twintigste plaats in het eindklassement van vorig seizoen. Aan hun zijde vervolgt de Belg Quinten Hermans zijn wedstrijdprogramma na zijn historisch podium in Luik-Bastenaken-Luik. Ook Baptiste Planckaert toonde zich in La Doyenne, hij vergezelt er Théo Delacroix, Laurens Huys en Julius Johansen die net als Hermans hun debuut in dit evenement maken onder de sportieve leiding van Steven De Neef, Hilaire Van der Schueren en Bart Wellens.

« Het was in deze wedstrijd dat ik, in mijn derde seizoen als profrenner, mijn eerste referentieresultaat op World Tour niveau behaalde door met Roman Kreuziger om de ritzege in de koninginnenrit te sprinten en de week als derde in het eindklassement af te sluiten. Deze herinnering ligt me nauw aan het hart en ik kijk er dan telkens opnieuw naar uit om naar Zwitserland terug te keren. Het team heeft al aardig wat ereplaatsen in Romandië behaald en we hebben honger naar overwinningen. We koesteren de ambitie om daar deze week een succes aan toe te voegen. Wat mezelf betreft, wil ik proberen om in minstens één rit een hoofdrol op te eisen door op een offensieve manier een ritzege na te jagen. Binnen ons team kunnen we ook rekenen op Quinten Hermans, die de laatste weken echt wel getoond heeft dat hij op het allerhoogste niveau voor de overwinning kan meespelen. Hij is heel snel in de sprint na een zware wedstrijd. Samen met onze klimmer Louis Meintjes kan hij op de onvoorwaardelijke steun van het hele team rekenen. Mijn voorbereiding op deze wedstrijd is perfect verlopen, voor de tweede keer dit jaar trok ik voor een periode van drie weken naar Rwanda. Naar mijn mening is dit in deze periode van het jaar de perfecte trainingslocatie vanwege de garantie op goed weer en de fantastische en uiterst kalme wegen. In de Ronde van Oman plukte ik de vruchten van mijn eerste hoogtestage en ik ben ervan overtuigd dat ik deze dinsdag met een minstens even goede vorm aan de start kom. »

Tour de Romandie:

Stage 1 (26/04): Prologue Lausanne (5,12km) (= TT) 

Stage 2 (27/04): La Grande Beroche – Romont (178,4km) 

Stage 3 (28/04): Echallens – Echallens (168,2km)

Stage 4 (29/04): Valbroye – Valbroye (164,8km)

Stage 5 (30/04): Aigle – Zinal (180,1km)

Stage 6 (01/05): Aigle – Villars (15,8km) (= TT) 

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner