INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Vini Zabu vervoegt de familie van partners van IWG

Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux kan in 2022 op een extra partner rekenen. Het Italiaanse merk Vini Zabù vervoegt namelijk de familie van sponsoren van het Belgische UCI World Team. Vini-Zabù, dat sinds 2020 titelpartner is van een Italiaans Pro Team, is de Siciliaanse tak van het Italiaanse wijnhuis Vini Fantini, een onderneming die historisch erg bij het Italiaanse en internationale wielrennen betrokken is. Vini Zabù zal  verschijnen op de wedstrijdtenues van de renners van Intermarché-Wanty-Gobert, die begin 2022 onthuld zullen worden. De producten van het Italiaanse bedrijf zullen dan ook gedurende het hele seizoen door de renners, de omkadering en de partners van Intermarché-Wanty-Gobert geconsumeerd worden. Het partnerschap werd deze woensdag in het hoofdkwartier van Vini Fantini in Ortona, Italië, in de aanwezigheid van CEO Jean-François Bourlart, COO Maxime Segers, sportdirecteur Valerio Piva en renner Lorenzo Rota en de Sciotti familie voorgesteld.

Vigneti Zabù is het Siciliaanse wijngedeelte van Fantini Group. De wijnmakerij bevindt zich in het hart van de wijnstreek: Sambuca di Sicilia, in de Agrigento provincie. Het is een buitengewone streek dankzij de afwezigheid van fabrieken en dankzij zijn rijke oenologische geschiedenis met wijngaarden van meer dan 60 jaar oud. Sambuca di Sicilia is een land van generaties van wijnboeren met heldere hemels en het kristalheldere water van het Arancio Meer. Vigneti Zabù werkt in het gebied om de natuur te behouden en de hoogste kwaliteit van druiven te verzekeren.

Het Belgische project Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, dat sinds de overname van de club VC Ath in 2001 door Jean-François Bourlart gedirigeerd wordt, heeft stap voor stap de trappen van het wielrennen overschreden. Na overstappen naar het Continentale (2008) en Pro Continentale (2011) niveau met een succes in de Amstel Gold Race in 2016 en eindoverwinningen in de Europe Tour in 2017, 2018 en 2019, groeide de structuur in 2021 naar de World Tour. Het team bestond in 2021 uit dertig renners van elf verschillende nationaliteiten, die voor het eerst aan alle meest prestigieuze wedstrijden van de internationale wielerkalender aan de start kwamen. Glansrijke eerste deelnames aan de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje gingen de geschiedenisboeken van de structuur in, dankzij ritoverwinningen in beide Grote Rondes en negen dagen aan de leiding van het algemene klassement in de Vuelta.

« We kijken erg uit naar dit partnerschap met het grote Italiaanse huis dat Vini Fantini is, en in het bijzonder met zijn filiaal Vini Zabù. We hebben een lange liefdeshistorie met Italië, want we hebben vaak transalpijnse renners in ons team. Ik vergeet ook de twee sleutelmomenten uit onze geschiedenis niet, namelijk onze overwinning in de Amstel Gold Race in 2016 met Enrico Gasparotto, een Italiaan, en Taco van der Hoorn die met zijn fantastisch succes in de Ronde van Italië het startschot voor onze reeks overwinningen gaf. Bovendien onderscheidt ons team zich door zijn familiale aspect en gezellige sfeer. De producten van Vini Zabù, die we tijdens onze teambuilding al konden degusteren en ter gelegenheid van onze Gala avond met onze partners konden delen, zullen aan het onderhoud van onze familiale sfeer bijdragen! We zijn ongeduldig om de kleuren van Vini Zabù te verdedigen en hen te helpen met hun vestiging in de Belgische en Franse markten. »

« Na dertien jaar van aanwezigheid in Italiaanse ploegen met de Farnese Vini groep, zijn we bijzonder gelukkig om dit onuitgegeven partnerschap met Intermarché-Wanty-Gobert aan te vatten. De ploeg, die alomtegenwoordig is in ontsnappingen, onderscheidt zich met haar strijdlust en wordt tegenwoordig herkend voor haar prestaties in de belangrijkste wielerevenementen. Net als onze groep pleit de structuur voor een zuivere sport en wordt ze geleid door passe en liefde voor het vak. De aanwezigheid van Vini Zabù op de trui van de ploeg biedt een formidabele garantie op wat betreft visibiliteit voor Vini Zabù op sportief gebied, maar eveneens op commercieel vlak. België is één van onze voorname afzetmarkten, dit is dus een fantastische opportuniteit voor onze groep om haar positie in de markt te versterken. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner