INTERMARCHÉ
WANTY

Zoek
Sluit dit zoekvak.
Eschborn - Frankfurt

Met de recordhouder naar de eerste koers in Duitsland

Deze zondag begint Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux aan zijn vijfde maand wedstrijden in Eschborn-Frankfurt (2.UWT), de eerste koers van het jaar op Duitse bodem, met in zijn rangen recordhouder Alexander Kristoff. Vorig seizoen kon het Belgische team zich onderscheiden op het slotcircuit dankzij Georg Zimmermann, die na een wedstrijd in de aanval Andrea Pasqualon naar de vierde plaats in de massasprint loodste. Deze editie vond uitzonderlijk in september plaats, maar deze zondag keert de wedstrijd gewoon terug naar haar traditionele datum op 1 mei. Een groot deel van het parcours, namelijk 185 kilometer, verloopt over de hoogtes van het Taunusgebergte ten noorden van de metropool Frankfurt-am-Main. Vanuit Eschborn zal het peloton met acht gecategoriseerde beklimmingen en bijna 3000 te overwinnen hoogtemeters geconfronteerd worden. Eens het laatste obstakel overwonnen is, beschikken de sprintersteams over 40 kilometer om zich te organiseren en na tweeënhalve ronden in het hart van Frankfurt-am-Main zullen we weten of deze editie opnieuw door een sprinter gewonnen wordt. Naast zijn vier overwinningen eindigde Alexander Kristoff eveneens derde in de twee voorbije edities. Hij komt aan de start aan de zijde van Biniam Girmay, die zijn eerste wedstrijd rijdt sinds zijn historische overwinning in Gent-Wevelgem en voor het eerst op Duitse bodem koerst. Ook Sven Erik Bystrøm, Aimé De Gendt en Barnabás Peák keren terug in competitie na een lange trainingsperiode. De Belg Tom Devriendt, 4e in Parijs-Roubaix, en de Duitser Georg Zimmermann, die vorig seizoen schitterde in deze wedstrijd, vervolledigen de selectie onder sportieve leiding van Aike Visbeek en Pieter Vanspeybrouck.

« Deze zondag verwacht ik het traditionele scenario in Frankfurt waarbij er op de hellingen hard gekoerst wordt en er uiteindelijk met een ruime groep gesprint wordt. Het is namelijk van mijn eerste deelname in 2012 geleden dat een kopgroep erin slaagde om voorop te blijven. Ik werd toen zesde en dat was de enige keer dat ik niet op het podium eindigde. Onze ambitie is om deze trend verder te zetten deze zondag. Eschborn-Frankfurt is één van de vele wedstrijden waarin ik een ruime ervaring opgebouwd heb. Zo kan ik bijvoorbeeld op bepaalde punten op het parcours bijna met zekerheid voorspellen dat er in de linker- of rechterhelft van het peloton ruimte vrij zal komen om op te schuiven. Deze ervaring gebruik ik als advies voor onze jonge renners, zoals bijvoorbeeld Biniam Girmay. Zijn aanwezigheid in onze selectie vergroot onze kans op een goed resultaat. Ik kijk ernaar uit om hem weer te zien schitteren na zijn onderbreking, want ik geniet ervan om te zien dat zoveel verschillende renners in ons team in de belangrijkste wedstrijden voor de prijzen meedoen. »

« Het tweede deel van mijn seizoen kon niet beter beginnen, met een contractverlenging bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux! Dit is een nieuwe stimulans voor mijn volgende blok van wedstrijden in Europa, te beginnen met de klassieker Eschborn-Frankfurt van deze zondag, gevolgd door mijn eerste Grote Ronde en enkele eendagskoersen in België. Ik voel me zowel fysiek als mentaal helemaal klaar om er aan te beginnen, dankzij een optimale voorbereiding in mijn thuisstad Asmara op meer dan 2400 meter hoogte. Eerder deze week maakte ik de lange reis naar Frankfurt, om mijn allereerste kilometers op Duitse bodem te fietsen. Zo deed ik onder meer de verkenning van de slothelling van de klassieker met onze ploegleider Pieter Vanspeybrouck. Dankzij de steile beklimmingen kunnen we zeggen dat het parcours me goed moet liggen. Ik kijk ernaar uit om opnieuw aan de zijde van Alexander Kristoff te koersen, die zonder twijfel de gedroomde ploegmaat is om deze wedstrijd aan te vatten. »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner